Подорож у Карпати: Як найдовше село України поєднало в собі все, що треба для мандрів

Село Микуличин на Франківщині розташоване у красивому місці, має цікаві архітектурні та природні об’єкти
 

Подорож у Карпати: Як найдовше село Укра…

Для будь-якого сезону і погоди кількаденна "вилазка" у цікаві населені пункти Карпат – відмінний спосіб релаксу. Зважаючи на кількість вихідних, які чекають на українців, така подорож – найкращий подарунок собі.

Село Микуличин розтягнулося на берегах річок Прутець Чемигівський та Прут. Перша згадка про поселення, як Микуличин, датується 1412 роком. У 2012 році гучно святкували 600-річчя найбільшого європейського села, а Укрпошта випустила з цієї нагоди серію марок. Це найдовше село в Україні, загальна протяжність – 44 км. У XIX столітті воно було найбільшим за площею населеним пунктом тодішньої Польщі.

Назва поселення походить від його першого власника, вірного підданого Данила Галицького – Микули. Землі руському воєводі дісталися у якості подарунка. З Микулою та поселенням пов'язані перекази і легенди. Одна з них оповідає про безстрашного воїна Микулу. У нього було своє військо. В один день на нього напали вороги, і зав'язався бій. Військо Микули співало патріотичні підбадьорюючі пісні. І співало військо так голосно, що цим злякало ворогів. А сам воїн Микула вибіг на гору і став сміятися над своїми ворогами. Вони не витримали образи і накинулися на нього. Але Микула їх усіх переміг. Ось з тих найдавніших пір гору цю стали називати Микулиною, а поселення іменували Микуличин.

Фото: karpaty.love

З пам’яток села можна оглянути мурований залізничний вокзал 1893 року, а також сільський цвинтар, на якому збереглися польські кам’яні хрести й надгробки ХІХ сторіччя. У центрі села, обабіч траси, не можна не помітити дерев’яної споруди – церкви Святої Трійці, зведеної у 1863 році в гуцульських архітектурних традиціях. До речі, дзвіниця церкви у старих путівниках зазначалась як найгарніша на всій Гуцульщині. Пам’ятка архітектури національного значення, старезна дерев’яна церква і нині відкрита для вірян.

Фото: 0342.ua

Перша письмова згадка про церкву в Микуличині датована 1700 роком. Раніше дерев’яна церква стояла на цвинтарі за присілком Фальчі, але у 60-х роках XVIII століття вона була зруйнована сильним буревієм. Троїцька ж церква була збудована у 1868 році. Перша служба Божа тут відбулась на храмовий день св. Параскеви. Будівництво затяглось на два роки, бо селяни не могли дійти згоди чи будувати церкву на "Горбах", чи на присілку Підліснів. Вирішили звести ні там, ні там, а поставити Троїцьку посередині села — на землях попа Герасимовича. Церква пишається іконостасом, виконаним художником Корнілов Устинович. Художник зобразив себе як св. Йосафата.

Неймовірна природа та чисте повітря Микуличина приваблювали свого часу чи не всю письменницьку еліту Західної України. Серед відомих творців у Микуличині бували Василь Стефаник, Леся Українка, Іван Франко, Михайло Драгоманов та інші. Микуличин також відвідував Карл Франс Габсбург – майбутній правитель Австро-Угорщини. Головною розвагою для молодого цісаря було полювання на глухарів.

Фото: 0342.ua

Село розташоване в осередку заповідної зони, в Карпатському національному природному парку. Створили заповідник ще у 1980 році задля охорони Чорногірських прадавніх лісів. Тому для любителів відпочинку на природі, тут – вдалий варіант. Більшість туристів приїздить сюди взимку, проте й в інші пори року відпочинок тут є що робити. Можна піти у гори, поблукати лісовими стежками. Можна вийти на одну з численних полонин і насолоджуватись спогляданням неповторних карпатських ландшафтів.

Фото: ukrainaincognita.com

Фото: karpaty.love

В кінці села (на межі з селом Татарів) розташований Женецький водоспад – один з найвищих в Українських Карпатах. Вода спадає одним потужним потоком з 12-метрової скелі. Водоспад розташований на висоті 900 м над рівнем моря.

Можна оглянути сусідні міста і містечка, серед яких - Яремче, Надвірна, Татарів, Ворохта, Верховина. Окрім цього з Микуличина зручно розпочинати пішохідні походи на гірські масиви Горгани та Чорногора. Вже там на туристів очікує знамените озеро Несамовите, за переказами, в якому народжується град та негода. Знаходиться водойма на схилі вершини Туркул у Чорногірському масиві. З Микуличина розпочинаються маршрути до вершин Ягідна та Хом'як, каньйону Чемегівський, що на річці Прут.

Використано матеріали: ukrainaincognita.com, karpaty.love, 0342.ua

Читайте також: Плани на рік: ТОП-7 карпатських вершин, які треба підкорити, щоб назватися мандрівником

 

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme