UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Пластик в океані поширює небезпечні хвороби, – вчені

Тисячі тонн пластику, які плавають у морях і океанах, поширюють смертельно небезпечні хвороби
 

Пластик в океані поширює небезпечні хвор…

Пластикове сміття в океані може заражати риб і інших живих організмів, які людина вживає в їжу, на зразок креветок і устриць, пише Depo.Закарпаття з посиланням на medic.ua. Деякі смертельно небезпечні хвороби таким чином проникають в харчовий ланцюг, попереджають вчені.

Йдеться, перш за все, про частки мікропластіку, чий діаметр менше 5 мм. Вони утворюються після розщеплення більших продуктів із пластику, а також текстильних волокон, сигаретних фільтрів або навіть косметики і предметів гігієни, повідомляє medikforum з посиланням на The Daily Mail.

Частинки мікропластіку потрапляють у воду, де вони використовуються як транспортний механізм подорожей на тривалі дистанції людськими і тваринними патогенами на кшталт бактерій. На частинках пластика небезпечні бактерії можуть переноситися від одного континенту до іншого. Навіть ці ультра-тонкі пластикові частинки вже спонукають до формування біоплівки - спільноти мікробів, що покривають поверхні тих чи інших пластикових частинок.

Різні види молюсків накшталт устриць мають систему фільтрації вживаної їжі, яка робить їх дуже вразливими перед поглинанням заражених частинок пластику. Ця передача патогенів від пластику до представників морської фауни може знищити всю популяцію молюсків в деяких регіонах або послужити інструментом зараження людей, які люблять вживати морепродукти.

Нагадаємо, вчені назвали сік, який найкорисніше пити вранці.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme