Петер Сійярто звинуватив українську владу у чергах на кордоні

Угорський міністр закордонних справ Петер Сійярто заявив, що Україна не готова відкривати нові прикордонні переходи

Петер Сійярто звинуватив українську влад…

На засіданні комітету парламенту Угорщини з питань національної єдності угорський міністр закордонних справ Петер Сійярто вирішив основну увагу приділити Закарпаттю, пише Depo.Закарпаття з посиланням на Mukachevo.net.

Міністр зауважив, що тиск на угорську громаду Закарпаття з боку СБУ продовжує зростати, попри нову адміністрацію президента України. Ще одним з питань стало блокування з боку угорської сторони зближення НАТО-Україна. Голова комітету Янош Бенцик, член Jobbik, наголосив на тому, що вето має зберігатися до тих пір, поки не буде відчутного вирішення питання щодо закарпатських угорців.

Ще одне питання, яке підняв Бенцик, стосувалося умов та довгого часу очікування на українсько-угорському кордоні. З цього питання міністр закордонних справ заявив Сійярто, що Міністерство внутрішніх справ Угорщини наразі розробляє нову інноваційну ІТ-систему, яка б значно полегшила перетин кордону. Нововведення та шляхи впровадження незабаром будуть розглядатися урядом.

Читайте по темі: Закарпатська митниця проти "піджаків": Фахівці прокоментували ситуацію на КП "Тиса"

У зв'язку з цим Сійярто заявив, що Україна не готова відкривати нові прикордонні переходи. За словами угорського міністра, необхідно зробити так, аби перехід кордону можна було здійснювати через кожні 1,5-2 кілометри, що є звичайною практикою у Західній Європі. При цьому, Сійярто не пояснив, чому величезні черги зазвичай виникають саме на угорському боці перетину кордону.

Нагадаємо, на контрольно-пропускному пункті Тиса люди вже другу добу чекають перетину кордону. У ДФС кажуть: все через так званих "піджаків", які не бажають дотримуватись митного законодавства.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme