Нардеп Брензович вважає справу СБУ проти угорського фонду на Закарпатті непорозумінням

СБУ порушила справу проти благодійного фонду"Закарпатський центр економічного розвитку "Егана Еде" через підозру у "фінансування незаконних рухів, пов'язаних зпосяганням на територіальну цілісність і недоторканість України"

Про це пише Depo.Закарпаття з посиланням на Mukachevo.net.

Багатьох угорців Закарпаття обурило та налякало повідомлення про те, що проти благодійного фонду "Закарпатський центр економічного розвитку "Егана Еде", який фінансується урядом Угорщини, порушила справу Служба безпеки України. Справу порушили через підозру у "фінансування незаконних рухів, пов'язаних зпосяганням на територіальну цілісність і недоторканість України"

Натомість у самому Фонді, головою якого є народний депутат у Василь Брензович, стверджують, що є офіційно зареєстрованою організацією в Закарпатській області та діє на підставі законодавства України. А сфера його діяльності розповсюджується на підприємців, котрі мешкають в області та сприяє тому, аби населення, яке живе в економічній скруті, змогло досягти добробуту на рідній землі.

"Усі програми Фонду були загальнодоступними, і його діяльність не може бути пов'язана з будь-якими діями щодо зміни кордонів", – прокоментував ситуацію Брензович, який вважає справу непорозумінням. Він повідомив, що звернувся із заявою до голови СБУ Василя Грицака та Генпрокурора України Юрія Луценко, аби вони дали компетентну відповідь та пояснили які саме факти могли послугувати для початку розслідування.

Василь Брензович також нагадав, що переможці останнього тендеру, оголошеного Фондом "Егана Еде", підпишуть грантову угоду у четвер 14 червня 2018 року. Більшість з них – це підприємці, які задіяні у сільському господарстві. 1214 учасників конкурсу мають отримати кошти до 3 млн форинтів (приблизно 9 тис євро) на розвиток власного бізнесу.

"Ніхто не має бути заляканим щодо цього питання. Тому переможці зможуть підписати контракт без будь-яких перешкод", – зазначив Брензович.

Нагадаємо, у заяві від імені фонду Егана цей акт розцінили, як черговий напад, спрямований проти угорської громади Закарпаття.

Депутати Закарпатської облради просять Генпрокуратуру забезпечити нагляд за розслідуванням щодо фонду "Еган Еде".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Мітки: #СБУ