ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Закарпатті рівень щеплень від грипу критично низький

Лише близько чотирьох тисяч осіб є провакцинованими, хоча вакцини є достатньо
Depo.
28 січня 2016 11:13
ФОТО: depo.ua
На Закарпатті рівень щеплень від грипу критично низький
На Закарпатті рівень щеплень від грипу критично низький

Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Володимир Маркович, пише Depo.Закарпаття з посиланням на Голос Карпат.

За його словами, зараз рівень захворюваності в області не є критичним. Поріг захворюваності на гострі респіраторні захворювання в області перевищено лише на 12,3%. Найкращим методом профілактики, зазначає фахівець, є карантин. Саме тому більшість шкіл області закриті для учнів.

Ще один метод – вакцинація. Проте щеплення проти грипу не включене у загальнонаціональний календар щеплень, тому фінансування здійснюється за кошти громадян або підприємств та установ.

"У цьому році щеплення проти грипу проводилось лише групам епідеміологічного ризику: працівникам правоохоронних органів, медичної галузі, торгівлі, освіти та громадського транспорту. Але щеплення в області на дуже низькому рівні: лише близько чотирьох тисяч осіб є провакцинованими. Вакцинація – індивідуальний захист, але не груповий", - сказав Маркович.

Також фахівець зазначив, що вакцини є достатньо і вона є у вільному продажу, перебоїв з постачанням нема.

"Вакцина реалізується через аптечну мережу. Вона багатокомпонентна, вироблена у Франції. До її складу входять компоненти, які захищають від вірусу Н1N1, а також інших штамів грипу. Вартість однієї коливається від 120 до 140 гривень", - зазначив фахівець.

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття