На Закарпатті почнуть відновлювати старовинну дерев'яну церкву

На реставрацію церкви на Хустщині в обласному бюджеті Закарпаття цьогоріч виділено 800 тис. грн

Про це повідомив заступник голови Закарпатської ОДА Ярослав Галас, пише Depo.Закарпаття з посиланням на "Укрінформ".

На Закарпатті обласна влада візьме на баланс старовинну дерев'яну церкву св. Параскеви 1753 року в селі Олександрівка Хустського району. На її реставрацію в обласному бюджеті Закарпаття цьогоріч виділено 800 тис. грн.

"В бюджеті Закарпатської області ще в минулому році були закладені 600 тис. грн на реставрацію пам'ятки архітектури XVIII ст. Олександрівської церкви св. Параскеви — але їх не змогли використати, бо церква нічия, там не відбуваються богослужіння, немає громади, вона не має власника. Для того, аби ці гроші можна було використати, згідно з бюджетним кодексом, у пам'ятки мусить бути власник", - сказав Галас.

За його словами, вже у цьому році на Олександрівську церкву в бюджеті області заплановано 800 тис. грн на реставраційні роботи. "Районна рада за відповідним розпорядженням голови Закарпатської ОДА має взяти цю пам'ятку у свою власність — рішенням суду. Це протягом місяця можна зробити. Після цього одразу піде субвенція з обласного бюджету, оці 800 тис. грн. Роботи можна буде розпочинати одразу, навіть не чекають весни, — це робота з деревом, а не з бетоном. Відтак, немає якихось технічних пересторог щодо проведення робіт, якщо того вимагає ситуація", — сказав він, додавши, що наразі не йдеться про реставрацію унікальних розписів Олександрівської церкви, а про ремонт дерев'яного даху.

ФОТО: Юрія Крилівця

Читайте також: Унікальні пам'ятки: дерев'яні церкви Закарпаття охороняє весь світ

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття