На Закарпатті починає цвісти амброзія

Щороку кількість пацієнтів із скаргами на цю недугу збільшується

Про це йдеться в сюжеті телеканалу "Сіріус", повідомляє Depo.Закарпаття.

На Закарпатті починає цвісти амброзія – один з найсильніших алергенів. Щороку кількість пацієнтів із скаргами на цю недугу збільшується. Якщо суха і вітряна погода під час цвітіння амброзії щодня приймає десяток пацієнтів, каже Богдана Булеза. Лікування не з дешевих. Якщо не лікуватися – симптоми можуть прогресувати, аж до розвитку астми. Тож краще звертатися до лікаря відразу.

Найкращий варіант боротьби з недугою – прибрати алерген. От тільки амброзія поширилися по всьому Закарпаттю. Рослина облюбовує ґрунт, пошкоджений людиною: закинуті колись орані поля, місця біля будівництв, на смітниках та при дорозі.  Потужний алерген не тільки стрімко поширюється, а й швидко росте.

У фітосанітарній інспекції кажуть: в 11-ти районах області вже введений карантинний режим через різке поширення амброзії. Обласна програма поки не діє, розроблений проект чекає ухвалення. Але функціонують районні програми. Боротися амброзією потрібно і на приватних подвір’ях. Біологи, аби позбутися бур’яну, радять викошувати рослину 4 рази за літо, до початку цвітіння.

Дивіться також: На Закарпатті склалася критична ситуація зі сміттям

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook