На Закарпатті лісівники створюють ідеальні умови для росту "царської риби"

Лісівники будують перепади на річках та вирощують мальків форелі

На Закарпатті лісівники створюють ідеаль…

Про це Depo.Закарпаття повідомили у прес-службі Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Лісівники Ясінянського лісомисливгоспу активно споруджують перепади на гірських річках та щорічно проводять зарибнення річок райдужною фореллю.

Як розповідає директор Ясінянського лісомисливгоспу Василь Теличук, у планах підприємства – збільшити кількість форелі в річках. Для цього щороку в річки запусається понад 15 тисяч штук королівської риби. У дикій природі виживають не всі мальки, приживаються близько 70% малюків і ще менше доживає до репродуктивного віку. Щоб форель після зариблення приживалась краще, працівники лісомисливського господарства будують штучні перепади на малих річках. Це ефективний засіб підвищення природного відтворення гідроекосистем та покращення кисневого режиму водотоків.

За словами лісівників, одна з функцій перепадів – під час паводків форель може ховатися в них і рибу не зносить води своїм потоком. Друга – сповільнення швидкості потоку води і збереження доріг, берегів та мостів.

Нагадаємо, яким містичним буває ранок у Карпатському біосферному заповіднику.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook