На Закарпатті каналізаційні стоки із тублікарні зливають у річку

Жителі закарпатського села Довге звернулися до прокуратури через роботу протитуберкульозного відділення, яке розташоване у центрі населеного пункту

На Закарпатті каналізаційні стоки із туб…

Селяни обурені тим, що медзаклад зливає в річку Боржаву каналізаційні стоки. Крім того, хворі з відкритою формою туберкульозу вільно ходять по селу, йдеться у сюжеті телеканалу ZIK, пише Depo.Закарпаття.

Хворих на туберкульоз лікують у приміщеннях замку XVIII століття. Цю архітектурну пам'ятку лікарні віддали ще за радянських часів. Проте місцевим жителям таке сусідство не до вподоби. Адже лікарня зливає каналізаційні стоки з туберкульозного відділення в річку Боржаву, яка протікає населеним пунктом.

"Всі стоки з лікарні потрапляють просто в річку. Вони не зважають, що наші діти ходять до річки, ловлять там рибу, дихають тим повітрям. Після цього лікарі кажуть, що багато дітей в нашому селі хворіють на туберкульозну паличку", - скаржиться жителька села Мар'яна.

Медики з лікарні переконують, що перед тим, як зливати використану воду в річку, її очищають. Адже на це держава виділяє достатньо коштів, тому проблем з цим не виникало.

"Лікарня працює цілодобово, тому хлорування та знезараження проводиться там весь час. Лікарня має відстійники, де проводиться хлорування, йде обробка", - коментує начальник відділу охорони здоров'я Іршавської РДА Сергій Караслай.

Водночас екологи та санепідеміологи наголошують, що таких заходів для повного очищення недостатньо. Оскільки стоки від тубдиспансеру потрібно знезаражувати ще й біологічним шляхом.

"Жителі цього села мають рацію. Від усіх лікарень, зокрема інфекційних відділень, мають бути очисні споруди. І тільки після біологічної та хімічної очистки й після знезараження така вода може скидатися у відкриті водойми", - підкреслив заступник головного лікаря Закарпатської СЕС Василь Петричко.

Медики кажуть, що проблему можна вирішити, тільки якщо туберкульозне відділення перенести за межі населеного пункту, або ж повністю оновити систему очищення. Проте на це необхідно щонайменше 10 мільйонів гривень, а в області таких коштів немає.

Тим часом прокуратура за зверненням місцевих жителів відкрила кримінальне провадження. Відтак подальшу долю відділення вирішуватиме спеціальна комісія.

Більше новин про Закарпаття читайте на zak.depo.ua

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme