На Закарпатті хочуть заповісти лісовий заказник "Тересвянська долина"

Проект рішення обласної ради розроблено з метою розширення мережі природно-заповідного фонду за рахунок заповідання збережених ділянок пралісів та старовікових лісів

Про це Depo.Закарпаття повідомляє прес-служба облради.

На розгляд обласних обранців вноситься проект рішення "Про оголошення об'єкта природно-заповідного фонду". Документом пропонується оголосити об'єкт природно-заповідного фонду місцевого значення – лісовий заказник "Тересвянська долина" на площі 128,7 га без вилучення площі від землекористувача – державного підприємства "Тячівське лісове господарство".

У 2016 році Закарпатським обласним управлінням лісового та мисливського господарства в рамках проекту "Збереження карпатських пралісів", який впроваджувався Українським товариством охорони птахів за участі та фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина), проведено інвентаризацію лісових масивів державного лісового фонду на предмет оголошення/створення об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення.

Також для обґрунтування доцільності створення об'єктів природно-заповідного фонду заповідних урочищ послугували дані ідентифікації потенційних пралісових ділянок, проведеної у 2014 році Всесвітнім фондом природи WWF в Україні. В межах запропонованих територій ідентифіковано 119 лісових ділянок площею 1550,4 га особливо цінних для збереження лісів, у т.ч. 104 лісові ділянки площею 1260,5 га, які відповідають визначенню – праліси та 15 лісових ділянок площею 290,0 га, які відповідають визначенню - старовіковий ліс.

Основна частина запропонованих для створення заповідних урочищ входить до складу Ждимирсько-Іршавської ключової території Полонинсько-Чорногірської області регіональної схеми формування екологічної мережі Закарпатської області. Проект рішення обласної ради розроблено з метою розширення мережі природно-заповідного фонду за рахунок заповідання збережених ділянок пралісів та старовікових лісів.

Прийняття рішення не потребує фінансового забезпечення. Та забезпечує вимоги законодавства в частині охорони й збереження біологічного і ландшафтного різноманіття, природних екосистем області.

Читайте також: Кабмін дав Закарпаттю 11,3 млн грн на подолання наслідків червневої негоди

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття