UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Закарпатті екоінспекція розпочинає операцію "Новорічна ялинка — 2022"

До 14 січня перевірятимуть дотримання норм та лімітів при заготівлі новорічних ялинок

Журналіст відділу новин
На Закарпатті екоінспекція розпочинає оп…
ілюстрація - держекоінспекції Закарпаття

З метою контролю за дотриманням вимог природоохоронного законодавства під час заготівлі та реалізації хвойних насаджень напередодні свят на Закарпатті проводиться щорічна операція "Новорічна ялинка". Про це Depo.Закарпаття повідомили в пресслужбі Державної екологічної інспекції в Закарпатській області.

Державна екологічна інспекція у Закарпатській області створила робочі групи, до складу яких ввійшли державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища, представники правоохоронних органів, працівники лісової охорони та громадські інспектори з охорони довкілля.

В рамках операції, яка триватиме до 14 січня 2022 року, будуть проводитися перевірки лісогосподарських підприємств області на предмет дотримання норм та лімітів при заготівлі новорічних ялинок, здійснення лісовою охороною заходів щодо охорони хвойних насаджень від самовільних рубок, ділянок шпилькових культур, лісових масивів, які прилягають до населених пунктів, автодоріг, залізниць та особливо на територіях об’єктів природно-заповідного фонду.

Відповідно ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення незаконна рубка дерев тягне за собою накладання штрафу на громадян у розмірі від 510 грн. до 1020 грн. і на посадових осіб від 2550 грн. до — 5100 грн.).

Крім того, відповідно до Постанови КМУ від 23.07.2008 № 665 у грудні-січні потроюється розмір збитків за незаконне вирубування хвойних дерев віком до 41 року та помножується на розмір річної індексації такс. Тож сума збитків, яку доведеться відшкодувати за кожне самовільно зрубане дерево, в залежності від діаметру дерева у корі біля шийки кореня, буде наступною:

- 10 см і менше – 544,82 грн.

- до 14 см – 959,93 грн.

- до 18 см – 2464,68 грн.

- до 22 см – 5059,08 грн.

Купуючи ялинку, пам’ятайте, що кожне деревце обов’язково повинно бути промарковане спеціальним уніфікованим засобом: самоклейною етикеткою зі штрих-кодом або ж пластмасовою биркою-стяжкою. На кожній з них розміщується унікальний номер та відповідний йому штрих-код. Ці дані є в Системі електронного обліку деревини. Тож кожен може перевірити походження ялинки. Для цього на сайті https://open.ukrforest.com/ чи в мобільному додатку для Android "yalynka.info" необхідно ввести номер з уніфікованого засобу, який прикріплений до ялинки. І у випадку, якщо в електронному обліку інформація за введеним номером відсутня, це може свідчити про підробку даних та незаконну рубку і продаж хвойних насаджень.

Раніше ми також повідомляли, що Воловецьке лісогосподарство заплатить штраф 96 тис. грн за завдані збитки.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme