Будуть рейди і штрафи: Закарпатські лісівники перед святами посилюють контроль за ялинками

Рейдові бригади патрулюватимуть у лісових угіддях та перевіряти документи на право придбання та реалізації новорічних ялинок в місцях реалізації

Про це повідомили у Закарпатському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, пише Depo.Закарпаття.

Щороку, з метою запобігання незаконному вирубуванню шпилькових насаджень в передноворічний період, проводиться операція "Новорічна ялинка". В її рамках рейдові бригади у складі державної лісової охорони спільно з працівниками РВ Національної поліції у Закарпатській області будуть проводити патрулювання у лісових угіддях та перевіряти документи на право придбання та реалізації новорічних ялинок в місцях реалізації.

Провідний інженер з охорони лісу ДП "Рахівське ЛДГ" Ростислав Бузаш розповідає, що за самовільну рубку дерев порушники притягуються до адміністративної відповідальності згідно статті 65 Кодексу України про адмініст­ративні правопорушення у вигляді штра­фу розміром від 85 до 204 грн та залежно від діаметру стовбура дерева одночасно нараховуються і збитки.

Крім того, в порядку цивільно-правової відповідальності вони відшкодовують збитки, заподіяні лісовому господарству, а в разі заподіяння лісовому господарству значної шкоди громадяни та посадові особи можуть притягуватись до кримінальної відповідальності згідно статті 246 Кримінального кодексу України.

"Наше підприємство у передноворічні дні буде здійснювати реалізацію ялинок для усіх бажаючих. Цей захід проводитиметься у визначених пунктах. Зокрема, зелені лісові красуні реалізовуватимуть з "Ялинкового базару", що знаходиться на території ДП "Ра­хівське ЛДГ" за адресою: м. Рахів, вул. Б. Хмельницького, 3 (двір лісгоспу) та безпосередньо у лісництвах", - зазначив Ростислав Бузаш.

Цього року вартість новорічної ялинки в підприємстві становитиме від 105 до 180 грн, залежно від місця продажу та висоти дерева.

Нагадаємо, у Мукачеві визначено місця для торгівлі живими ялинками.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття