ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Закарпатті є язичницьке місце, яке вразило послів російського царя

Скеля Карстовий міст - величезна арка у вапняковій скелі Чур
Depo.
24 грудня 2015 15:28
ФОТО: depo.ua
На Закарпатті є язичницьке місце, яке вразило послів російського царя
На Закарпатті є язичницьке місце, яке вразило послів російського царя

У закарпатському селі Мала Уголька в Тячівському районі, є особлива пам'ятка, яка приваблює багато туристів, хоча дістатись сюди може бути непросто, пише Depo.Закарпаття з посиланням на "Zaxid.net". Це скеля Карстовий міст – величезна арка у вапняковій скелі Чур, яка утворилась тисячі років тому, коли Карпати були морським дном.

Скеля утворилась у мармуризованих вапняках юрського періоду, де карстові процеси проклали прохід завширшки 10 м і заввишки три метри. Скеля стоїть ніби на трьох "ногах", під нею може вільно проходити доросла людина.

На Закарпатті є язичницьке місце, яке вразило послів російського царя - фото 1

Історики вважають, що 500 років тому тут було капище язичників. Місцеві мешканці ж вказують на сусідню гору Погарь, в цьому масиві, де воно до сих пір збереглося. За різними переказами, Карстовий міст свого часу вразив послів російського царя, що проїжджали поруч – в одній легенді це Петро І, в іншій – Іван Грозний.

На Закарпатті є язичницьке місце, яке вразило послів російського царя - фото 2

Міст розташований у кінці маршруту по Карпатському біосферному заповіднику. 

Шлях до скелі починається біля будівлі Угорського лісництва в селі Мала Уголька. Нижче за течією річки є діючий водяний млин. Стежка до мосту пролягає через прадавній буковий ліс, що входить до переліку світової спадщини ЮНЕСКО.