UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Москаль відповів Мінрегіонбуду на "тиск влади на громади"

Голова Закарпатської ОДА прокоментував закиди у тиску виконавчої влади на громади, які начебто хочуть створити ОТГ

Про це йдеться на офіційному сайті Геннадія Москаля, пише Depo.Закарпаття.

Губернатор Закарпаття у відповідь на закиди першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В'ячеслава Негоди про те, що виконавча влада начебто чинить тиск на громади, які хочуть приєднатися до Мукачева заявив, що члени уряду, тим більше, коли вони посідають такі посади, як перший заступник міністра, мають оперувати конкретними фактами й користуватися достовірними джерелами інформації, а не чутками чи плітками.

"По-перше, згідно зі змінами в Закон "Про добровільне об'єднання територіальних громад", для створення об'єднаної територіальної громади (ОТГ) з містом обласного підпорядкування (яким є Мукачево) не потрібні жодні погодження з боку районної, обласної державних адміністрацій чи інших органів виконавчої влади. Тому про який тиск взагалі може йтися? По-друге, пану першому заступнику міністра варто самому приїхати на Мукачівщину й поспілкуватися з мешканцями сіл навколо Мукачева. І тоді він почує з перших вуст, що як селяни, так і сільські депутати категорично не хочуть приєднуватися до Мукачева, бо знають, що вони більше не розпоряджатимуться своїм майном і землями", - каже Москаль.

За словами очільника, ними розпоряджатиметься Мукачівська міська рада, а точніше – міський голова, чия родина відома далеко за межами Закарпаття різними аферами із землею та нерухомістю. Крім того, як зазначає Москаль, Мінрегіонбуд має чесно попередити мешканців сіл про те, наскільки зміниться їхнє фінансове становище у разі створення ОТГ з містом обласного підпорядкування. "Так, вартість ліцензії на торгівлю тютюном у місті обласного підпорядкування у 8 разів вища, ніж у селі, а на торгівлю алкоголем – у 16 разів (відповідно зростуть і роздрібні ціни для населення). У місті набагато вищі податки на землю, нерухоме майно, ставки єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва, комунальні послуги (в тому числі вивезення сміття) тощо", - підкреслює Москаль.

Також Москаль зауважує, що Мінрегіонбуд мав би роз'яснити мешканцям потенційних ОТГ, що згідно з Конституцією України, змінювати межі міст може тільки Верховна Рада України, для цього недостатньо рішень сесій міської та сільських рад (п.29 ст.85 Конституції України). "Мінрегіонбуд чомусь мовчить, що цілий ряд положень Закону "Про добровільне об'єднання територіальних громад" суперечить Конституції та іншим законам України, не говорить, що в разі створення ОТГ місто може запросто закрити в довколишніх селах школи, амбулаторії, бібліотеки чи інші соціальні об'єкти. Тому якщо про це відкрито говорить обласна державна адміністрація, то це не тиск на громади, а роз'яснення для людей, котрі мають знати, що їх очікує і усвідомити, що зворотної дороги не буде", - заявляє голова Закарпатської ОДА.

Нагадаємо, що за інформацією Мінрегіонбуд, у Закарпатській області чиниться тиск з боку районної виконавчої влади на громади, які ініціювали приєднання до Мукачева.

Нещодавно громада Павшина вирішила приєднатися до Мукачівської ОТГ. Мукачево запропонувало восьми навколишнім селам створити ОТГ.

У квітні Верховний Суд за позовом Геннадія Москаля відкрив провадження щодо конституційності закону про ОТГ

Читайте також: ОТГ по-закарпатськи: Чому Москаль вперто захищає нестворення об'єднаних громад

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme