ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Москаль попередив Супрун про відповідальність за життя 18-ти закарпатців

Голова Закарпатської ОДА каже, що в області з вини Мінздоров'я склалася критична ситуація з медпрепаратами для хворих із термінальною стадією хронічної хвороби нирок

Depo.
20 липня 2018 09:22
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться на офіційному сайті Геннадія Москаля, пише Depo.Закарпаття.

У Закарпатській області є 18 хворих, які потребують замісної ниркової терапії методом перитонеального аналізу. Ці пацієнти не можуть жити без необхідних медичних препаратів, які закуповуються Міністерством охорони здоров'я на виконання бюджетної програми "Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру", а також за рахунок видатків обласного бюджету.

На сьогодні Закарпатська область отримала від Мінздоров'я розхідники для медпрепаратів тільки за 2016 рік. Залишків медпрепаратів, які закуплені за кошти обласного бюджету, вистачить максимум до 1 серпня. До кінця цього року і на перший квартал наступного Закарпаття потребує близько 3,7 мільйонів гривень для витратників перитонеального діалізу.

"Ми неодноразово зверталися до МОЗу з проханнями надати області необхідні цільові кошти, остання письмова заявка відправлена 30 травня цього року. Однак на офіційному сайті МОЗ немає жодної інформації про початок процедури закупівлі необхідних препаратів, і працівники МОЗ у телефонному режимі підтверджують, що витратники дійсно не закуповуються. Без необхідного лікування 18 хворих закарпатців приречені на швидку смерть, таким чином наша область вчергове поставлена на межу гуманітарної катастрофи через безпорадність, безвідповідальність і дрімучий непрофесіоналізм керівництва Мінздоров'я. Неодноразові нагадування і офіційні звернення в МОЗ про критичну ситуацію з медпрепаратами не дають жодного ефекту. Тому я публічно попереджую пані в.о. міністра Уляну Супрун, що життя 18 тяжкохворих закарпатців повністю лежить на її відповідальності", – заявляє Москаль.

Нагадаємо, що цими вихідними завдяки небайдужості волонтерів вдалося врятувати 6-річного Даниїла, в якого відмовили нирки.

Більше про життя Прикарпаття та Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook