ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Москаль поговорив із депутатами-угорцями: вони подумають, з ким бути

Голова ОДА та лідер депутатської групи "Солідарність" у Закарпатській облраді Геннадій Москаль провів зустріч із депутатською групою Партії угорців України
Depo.
23 листопада 2015 19:24
ФОТО: depo.ua

Геннадій Москаль провів зустріч із депутатською групою Партії угорців України (КМКС), восьмеро представників якої потрапили в облраду за результатами місцевих виборів. У зустрічі, мета якої – консультації щодо можливої конфігурації більшості в обласній раді теперішнього скликання – взяв участь також голова КМКС, народний депутат України Ласло Брензович, пише Depo.Закарпаття з посиланням на офіційний сайт Москаля.

Керівник області поінформував депутатів про переговори з віце-прем’єр-міністром Угорщини Жолтом Шемʼєном, які відбулися минулої суботи в Сваляві після вшанування пам’яті угорців, що загинули внаслідок політичних репресій.

"Ми дійшли з паном віце-прем’єр-міністром спільної думки про те, що головне завдання КМКС – це відстоювання інтересів угорської громади на Закарпатті. І обласна держадміністрація, так само, як і група "Солідарність"  в обласній раді, готові цьому всіляко сприяти. Програмні положення КМКС краще реалізувати, якщо представники угорської громади Закарпаття будуть інтегровані в органи виконавчої влади. Тому я пропоную їм посади 1-го заступника голови ОДА, який серед іншого займатиметься питаннями євроінтеграції, а також посади заступників директорів департаментів охорони здоров’я, освіти, соціального захисту та заступника начальника управління культури. Крім того, облдержадміністрація сприятиме об’єднанню територіальних угорськомовних громад у рамках реформи децентралізації, якщо такого об’єднання захочуть самі громади.

У свою чергу лідер депутатської групи КМКС Йосип Борто зазначив, що КМКС зацікавлена в стабільній роботі новообраного депутатського корпусу.
"Більшість у обласній раді можна утворювати за допомогою різних конфігурацій. На минулій сесії ми намагалися створити коаліцію з "Єдиним центром", однак оскільки це не вдалося, то слід утворювати більшість з іншою конфігурацією. КМКС відкритий до співпраці, а пропозиції, висунуті нам головою ОДА, дуже приємні. Ми розглянемо їх у найкоротші терміни", , – зазначив Борто.

Про результати зустрічі Москаля з депутатською групою КМКС уже поінформоване як вище керівництво України, так і віце-прем’єр-міністр Угорщини Жолт Шемʼєн, якому по дипломатичних каналах направлено відповідного листа.

Нагадаємо, 24 листопада відбудеться друге пленарне засідання першої сесії Закарпатської обласної ради VII скликання

Читайте також: Як Москаль зірвав сесію Балозі

Більше новин про життя Закарпаття читайте на Depo