ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Москаль підказав нардепам, що зробити для області

Закарпаття не встигає освоїти гроші для відновлення об’єктів соціально-культурної сфери
Depo.
17 листопада 2015 09:53
ФОТО: depo.ua
Москаль підказав нардепам, що зробити для області
Москаль підказав нардепам, що зробити для області

Станом на 17 листопада Державним фондом регіонального розвитку Закарпатській області передбачено 114 мільйонів 947 тисяч 798 гривень, які підуть на відновлення об’єктів соціально-культурної сфери, повідомили Depo.Закарпаття у прес-службі ОДА.

З цієї суми урядом профінансовано 71 мільйон 960 тисяч гривень. Гроші знаходяться в роботі, деякі райони освоїли їх уже на 100 відсотків і закрили об’єкти. Близько 12 мільйонів гривень ще надійде в листопаді, а решта з передбачених майже 115 мільйонів гривень (це левова частка, більше 30 мільйонів) заплановані тільки на грудень.

Освоїти виділені в грудні кошти на підставі діючого законодавства, особливо з урахуванням необхідності оголошення й проведення тендерів, неможливо, тому їх доведеться повернути. Така ситуація повторюється з року в рік, причому не тільки на Закарпатті, а й по всій Україні. У Держбюджеті не вистачає коштів, тому уряд виділяє їх із тим розрахунком, щоб після закінчення фінансового року частину повернути назад.

"Об’єкти для фінансування з Фонду регіонального розвитку були підібрані ще до мене, по багатьох згодом доводилося коригувати проектну документацію, що теж затягнуло процес виділення коштів. Я хотів би спитати нардепів від Закарпаття, котрі бʼють байдики в Києві й через свої кишенькові ЗМІ роблять закиди, наче обласна влада не може утримати виділені Києвом кошти, – яким чином освоїти профінансовані в середині грудня мільйони? І чи вдавалося зробити це самим нардепам, коли вони представляли виконавчу владу на рівні області? Краще посприяйте, щоб заплановані на кінець року кошти були виділені ще в листопаді. Тоді вони будуть освоєні, і від нардепів для Закарпаття буде хоч якась реальна користь", – зазначає голова ОДА Геннадій Москаль. 

Більше про життя Закарпаття читайте на zak.depo.ua