Бійня на Драгобраті: Москаль назвав події в суді "Німеччиною 1933 року"

Губернатор Закарпаття Геннадій Москаль зробив заяву з приводу подій у Апеляційному суді Закарпатської області

Бійня на Драгобраті: Москаль назвав поді…

За його словами, після подій у Апеляційному суді Закарпатської області в ніч на 23 січня, де підсудні з групою підтримки в присутності суддів, прокурорів та ЗМІ скандували: "Москалю – смерть! Смерть! Смерть!", у нього виникло дежавю.

"Подібне вже було – в Німеччині в 1933-го році. Хочу сказати, що ніякого страху за своє життя в мене немає, я ніколи не ходив з охороною і не збираюся робити цього зараз. Але працюючи в зоні бойових дій головою обласної військово-цивільної адміністрації, я чітко бачив, хто приїхав воювати, а хто мародерствувати й наживатися на війні", - зазначає Москаль.

Губернатор зауважив, що громадськість має чітко розуміти, хто є патріотом і героєм, а хто, просто одягнувши камуфляж, нашивки Правого сектора чи іншої організації, займається відвертим криміналом.

"Я не ставлю під сумнів заслуги підсудних у зоні АТО, якщо вони дійсно є. Просто хочу констатувати факти, які показують повний параліч і бездіяльність усієї правоохоронної системи України. Що й призводить до злочинів на зразок тих, що стався на "Драгобраті", а також ексцесів у Апеляційному суді",  - йдеться у коментарі Москаля.

Так, Москаль навів два випадки порушень, які вчинили підсудні.

"13 грудня 2014 року. В цей день група людей у камуфляжній формі зайшла в будинок № 57/3 по вул. Червоноармійській у Києві, в аудиторію №215, де проводилася лекція, здійснила кілька пострілів у стелю з вогнепальної зброї, побила 13 чоловік, що слухали лекцію, і відібрала в них особисті речі (гроші, мобільні телефони тощо). Після чого злочинці викрали одного з побитих і погрожували йому зброєю, вимагаючи викуп. За даним фактом відкрите кримінальне провадження. 30 грудня 2014 року Печерський райсуд Києва виніс ухвалу про дозвіл на затримання підозрюваних у скоєнні злочину, серед яких і відпущений на поруки Апеляційним судом Закарпатської області Антон Окороков ("Бєс"). Ухвала Печерського суду ніким не скасована й досі дійсна. І якщо Апеляційний суд Закарпатської області відпустив А.Окорокова на поруки за епізод на "Драгобраті", міліція м.Києва мала приїхати й виконати ухвалу Печерського суду від 30 грудня 2014 року за епізод у Києві. Однак не приїхала й не виконала. 

Другий епізод. 3 березня 2015 року у Києві по вул. Майорова група злочинців викрала й незаконно позбавила волі місцевого мешканця, котрого били, катували, вимагали гроші. За даним фактом відрито кримінальне провадження. Міліція встановила причетних до викрадення, серед яких Василь Малкович ("Хорват") і Антон Окороков ("Бєс"). Ніхто з підозрюваних не був затриманий, хоча вони вільно роз’їжджали по території України."

Москаль зазначив, що якби Апеляційний суд мав ці два факти, Окорокова не випустили б на поруки, однак ніхто з правоохоронців Києва жодних матеріалів суду не надав.

"Я звернувся до Генпрокурора України з проханням дати доручення об’єднати всі епізоди в одне кримінальне провадження. Їхню кваліфікацію видно й без вищої юридичної освіти – це бандитизм і створення злочинної організації", - додав губернатор.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme