ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чернець із Закарпаття залишив монастир, щоб захищати Україну

Серед бійців окремої добровольчої чоти "Карпатська Січ" є боєць із позивним "Монах". Такий позивний він має не випадково - більш ніж 1,5 року прослужив у чоловічому монастирі у селі Грушово на Тячівщині
Depo.
24 червня 2015 13:50
ФОТО: depo.ua
Чернець із Закарпаття залишив монастир, щоб захищати Україну
Чернець із Закарпаття залишив монастир, щоб захищати Україну

Коли почалася війна на сході, Іван не зміг бути осторонь - вирішив покинути монастир, аби захищати Батьківщину, пише Закарпаття.depo.ua з посиланням на Дзеркало Закарпаття

"Я сам родом із Хуста, здобув освіту деревообробника. Думка про монастир прийшла спонтанно. Маю знайомого священика, з яким ми часто розмовляли по телефону. І якось після такої бесіди я зібрав речі й поїхав до нього у монастир, нічого нікому не сказавши. Це було за тиждень до Великодня - 28 квітня 2013 року", - згадує доброволець.

У монастирі Іван співав у церковному хорі, пономарював - прислужував на вівтарі, будував церкву.

"Офіційно я був не монахом, а послушником. Як виявилося, не дуже добрим, - винувато знизує плечима Іван. - Жив у монастирі як дома - все подобалося. Люди прості, життя спокійне. Але там не прийнято говорити про політику. Спочатку мені здавалося, що це легко. А коли почався Майдан, не зміг всидіти. У грудні 2013 року вперше поїхав з монастиря до Києва. Коли повернувся, отримав великого прочухана. Потім рік знову жив у мирі та спокої".

В окремій добровольчій чоті "Карпатська Січ", коли почалися бойові дії на сході, хлопець спершу підтримував друзів, які пішли воювати, переводив їм кошти. А в грудні вирішив сам їхати в зону АТО, до "Карпатської Січі".

"Деякі люди мені дорікають, мовляв, є Божа заповідь "не убий". А я з монастиря - на війну. Бо вважаю, коли ворог заходить у твою хату, грабує, ґвалтує жінку, вбиває дитину, більшим гріхом є дивитися на це все і не втручатися. З Україною зараз відбувається те ж саме. Я не можу просто спостерігати, як окупант захоплює нашу землю", - каже Монах. 

Нині хлопець разом із іншими добровольцями "Карпатської Січі" подав документи на вступ у Збройні сили України, розповіли в окремій добровольчій чоті "Карпатська Січ".

 

Більше про життя краю читайте на Закарпаття.depo.ua