UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Манна каша: У чому користь і шкода сніданку дитинства

Манну кашу можна або дуже любити, або дуже не любити. Так чи інакше, дитинство без неї не обходиться

Манна каша: У чому користь і шкода сніда…

Чимало людей переконані, що манка має властивості, здатні підтримувати здоров'я організму, є й багато таких, хто сумніваються у цьому. То у чому ж полягає користь і шкода манної каші, інформує Depo.Закарапаття.

Склад манної каші

Манка — це перемелені зерна пшениці, частина з яких йде на виготовлення борошна, а більш дрібні частинки — на манку. Існує три види манної каші: "М" — виготовлена з м'яких сортів пшениці, "Т" — з твердих, "МТ" — з суміші. Якщо готувати кашу на воді, то вона буде містити 75 % крохмалю і 16,5 грамів вуглеводів. Але мало хто готує манну кашу на воді, адже такий спосіб приготування робить її прісною і зовсім несмачною.

Користь манної каші

Манка добре засвоюється і не подразнює шлунок, тому її часто дають тим, хто дотримується дієти за медичними показниками. Її також рекомендують їсти тим, хто має захворювання органів шлунково-кишкового тракту — у цій каші мало клітковини, яка зазвичай викликає метеоризм. Манна каша містить такі вітаміни, як B1, потрібний для стимуляції роботи головного мозку і B2, який допомагає синтезувати нервові клітини. Калій, що міститься у манці, допомагає нормально функціонувати серцевому м'язу, а магній — підтримує стан кісток. Велика кількість вуглеводів сприяє швидкому насиченню і доданню енергії, тому манну кашу полюбляють спортсмени.

Шкода манної каші

На жаль, манка абсолютно марна для тих людей, які не мають проблем зі здоров'ям. До того ж, вона більш калорійна, ніж інші каші, тому з її кількістю потрібно бути обережними. Глютен, що міститься у каші, також може несприятливо впливати на організм. Він погіршує всмоктування речовин. Всупереч популярній думці, манну кашу краще не давати дітям до трьох років, оскільки дитячому шлунку нелегко перетравити таку велику кількість вуглеводів. Саме тому багато дітей не полюбляють манку — їм просто некомфортно після неї. До того ж, через вищезгаданий глютен у дитини можуть проявитися різні алергії.

Як правильно їсти манну кашу

Шкода манної каші зовсім не означає, що потрібно відмовитися від неї зовсім. Ось кілька правил, які допоможуть мінімізувати згубний вплив манки на організм:

  • Вживайте кашу не частіше двох разів на тиждень (це стосується і дітей, і дорослих).
  • Намагайтеся готувати її на воді або безлактозному молоці. Можна використовувати мигдальне, рисове або вівсяне молоко.
  • Додавайте у кашу ягоди, горіхи або сухофрукти.

За матеріалами Ukr.Media.

Нагадаємо, які продукти варто їсти з обережністю, поки на вулиці спекотно. 

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme