Лікарські трави Карпат: Що обрати, щоб бути здоровим

Деякі цінні рослини ми зустрічаємо чи не щодня і навіть не здогадуємося про їхні лікувальні можливості. Вони можуть стати значно дешевшими і дієвішими замінниками при боротьбі із певними недугами та допомагають зберегти красу

Журналіст регіональної редакції Depo.Закарпаття
Лікарські трави Карпат: Що обрати, щоб б…

Карпати – це не тільки унікальна природа, що манить до себе туристів, це також і велике джерело лікарських рослин, які століттями допомагали і досі допомагають лікувати різні недуги. Такі рослини стають замінниками дорогих косметичних засобів у догляді за обличчям, волоссям та загалом зберігають здоров’я та красу тіла.

Деякі рослини добре відомі кожному, деякі багато хто минає, думаючи, що це бур’ян. Проте закарпатці, які живуть у гірських селах, добре знають властивості кожної травинки. У таких місцевостях аптеки можуть розташовуватися за кілька кілометрів, а то й далі, тож у таких умовах варто знати, що може допомогти при якійсь недузі – такі знання передаються з покоління у покоління. Знаннями закарпатці радо діляться навіть із туристами, серед яких все популярнішим стає зелений туризм. Збираючи гриби та ягоди, можна натрапити на цілющі трави, що стануть у нагоді кожному.

Чебрець

Чебрець добре відомий з давніх часів. Його лікувальні властивості описували ще Авіцена та Теофаст. В Україні чебрець також відомий як чіпець, чабер, трава Богородиці.

Корисна рослина, що має знеболювальну, відхаркувальну та антибактеріальну та спазмалітичну дію. Також вона допомагає при нервовому збудженні та стимулює виділення шлункового соку. Не гребують нею навіть при лікуванні від алкогольної залежності. Рослину додають навіть до офіційних медичних засобів.

Чебрець також допоможе тим, хто хоче позбутися лупи та покращити стан волосся. Для цього столову ложку подрібненої трави потрібно залити окропом і залишити настоюватися годину. Настій треба пити як чай. Також можна використовувати зовнішньо – рівномірно розподілити по всій довжині волосся та не змивати. Відваром із цієї рослини можна полоскати волосся після миття.

Арніка гірська

Ця рослина зустрічається у хвойних лісах і на гірських луках. Її цінують за властивість заспокоювати центральну нервову систему, тож часто її запах можна відчути там, де практикують медитацію. Арніку використовують для обкурювання приміщень. Якщо у вас проблеми зі сном, то ця корисна рослина теж вам допоможе. 

Арніка стане у нагоді, коли потрібне знеболення. Також рослина добре відома своїми кровоспинними, протизапальними та загоювальними властивостями – для цього використовують настій арніки.

Відвар арніки допоможе, коли потрібно поліпшити роботу серцевого м’яза. У цьому випадку використовують відвар з кореня рослини.

При висипах на шкірі, ударах, невеликих пошкодженнях можна робити припарки з водного настою арніки. Також такий настій стане у нагоді при синцях і навіть легких опіках чи обмороженнях.

Чай із арніки можна використовувати також для полоскання ротової порожнини. Можна у цих цілях користуватися і настоянкою - половину столової ложки розвести у теплій воді. Ця корисна рослина прискорює кровообіг та стимулює опірність слизових оболонок рота. Тому її можна застосовувати при різних запаленням горла та порожнини рота.

Проте цю рослину варто застосовувати із обережністю, адже вона отруйна. Вона не рекомендована для людей, як і мають індивідуальну непереносимість арніки та підвищене згортання крові.

Якщо ви вирішили вживати її внутрішньо – дотримуйтесь дозування. При прояві побічних ефектів слід звернутися до лікаря. Йдеться по блювоту, закрепи, біль у животі, пітливість, озноб та задишку.

Материнка

Перші згадки про цю корисну рослину можна зустріти навіть у трактаті "Історія тварин" Арістотеля. Також про її лікувальні властивості знали Гіпократ та Авіцена.

У сучасній медицині ця цілюща рослина знана, як хороший седативний засіб, також має сечогінну, відхаркувальну, дезінфікуючу та болезаспокійливу дію. Вона допомагає жінкам, що мають проблеми із менструальним циклом – відновлює його та рятує від больового синдрому. Також ця рослина буде корисною для мам, які годують грудьми, адже покращує лактацію.

Материнку використовують у засобах краси. Ця лікувальна рослина стане в нагоді при боротьбі із висипами на шкірі, подразненнями і запаленнями. Вона очищує шкіру, робить її більш еластичною та сяючою.

Також материнка хороший засіб для волосся. Вона допоможе позбутися лупи та протидіє випадінню волосся.

Добре материнка допомагає у боротьбі із целюлітом та при схудненні. Ця рослина входить до чаїв, що рекомендовані при скиданні зайвої ваги. Настій материнки додають у ванну, щоб відновити і покращити пружність шкіри.

Писати про лікувальні рослини Закарпаття можна багато. Та варто їх випробувати на практиці. З приходом літа вони зацвітуть на карпатських полонинах. Навіть, якщо у вас немає можливості приїхати до Закарпаття, то лікувальні трави звідси можна знайти чи у багатьох аптеках. Головне пам’ятати, що користуватися будь-чим у лікувальних цілях потрібно з розумом і краще це робити після консультації із лікарем.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme