Жити в Європі: Як у Братиславі якісною книгою та запашною кавою стимулюють до читання

Книжкова крамниця, яка хоче втримати покупця, повинна бути особливою і неповторною

Жити в Європі: Як у Братиславі якісною к…

У цьому переконалася кореспондент Depo.Закарпаття у Братиславі.

У столиці Словаччини зрозуміли, що книгарні повинні надихати на читання, а тому роблять все, аби їхня чарівна атмосфера та затишок змусили відвідувачів поринути у якусь з неймовірних історій, в один із фантастичних світів, що стоять на книжкових полицях. Після відвідування однієї з таких книгарень на питання про моє улюблене місце в Братиславі, не вагаючись відповіла б: книжковий магазин. Це була любов з першого погляду. Для того, аби мене краще зрозуміти, не потрібно багато слів, достатньо глянути на фото.

Читати я люблю і, не зважаючи на те, що зі словацькою мені б не завадило потоваришуватися краще, вирішила практикувати свої походи до книгарень хоча б задля того, аби глянути, що там нового. Неотесаність у словацькій мені анітрохи не завадила, адже книг було вдосталь, а головне – кількома мовами. З української, правда, був лише словник, тож згодилось знання англійської. Коли цікаві мені полиці закінчилися (здебільшого це наукова література, психологія чи класика, як наприклад Екзюпері), моя зацікавленість переключилася на такі собі "картинки з інтер'єру", адже естетичне задоволення теж має значення.

Одразу кинулось в очі, що біля полиць із книгами стоять зручні столики, а відвідувачі, читаючи, ще й каву попивають. Але це ж не бібліотека, промайнуло в голові. З'ясувалося, що чимало кав'ярень тут з'єднані з книгарнями – чи то книгарні з кав'ярнями, що, власне кажучи, не так і важливо, бо зрозуміло одне: подвійна насолода забезпечена. А ще приємним відкриттям стали полиці з дитячою літературою та облаштовані східці-сидіння із іграшками та дошкою для малювання - набагато ж цікавіше читати книжки саме в такій обстановці! Можливо, для когось це і невелике відкриття, але і воно може стати "ковтком свіжого повітря".

Історія "моєї" книгарні продовжує свою діяльність уже 21 рік поспіль: від кількох крамничок у Братиславі до 38 магазинів у 22 двох містах Словаччини. З моменту заснування книгарня постійно розвивалася, адаптуючись до нових інноваційних можливостей. У 2010 році книжкова "корпорація" осіла і на чеському ринку. Частина цього книжкового раю – одна з кав'ярень Братислави. Експеримент із поєднання якісних книг і запашної кави був першим у Словаччині. Зараз кав'ярня є невідємною частиною книгарні і навпаки. Цей тандем організовує спільні вечори і зустрічі для своїх читачів та авторів.

На жаль, в Ужгороді я таких місць не помічала (якщо ж вони є - ганьба мені, або ж "мінус" власникам за малу рекламу). У ж Братиславі вони майже на кожному кроці і пройти повз практично неможливо. І вже з власного досвіду можу порадити: для того, аби подвійна насолода відбулася, книгу купляти не обов'язково, головне - розрахуватися за каву і прийти сюди ще раз – за подвійною насолодою.

Фото: Panta Rhei

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme