UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Гусінь може допомогти вирішити проблему пластикових відходів, - біологи

Канадські біологи шукають ефективну систему біорозкладу пластику за допомогою личинок воскової молі

Гусінь може допомогти вирішити проблему…
Фото: Shutterstock

Про це повідомляє Depo.Закарпаття з посиланням на "Вокруг света".

Дослідники з Університету Брандона (Канада) зробили нові кроки у вивченні здатності гусені поглинати пластик. Свої висновки біологи опублікували днями в журналі Proceedings of the Royal Society.

Трьома роками раніше їхні колеги з Кембриджського університету з'ясували, що личинки молі, які їдять віск з вуликів, здатні також харчуватися пластиком.Відкриття 2017 року, що належить біологам Паоло Бомбелли і Федеріко Берточчіні, вражало простотою первинного експерименту. Вміщені в целофановий пакет личинки миттєво проїдали його.

Дослідники всього світу зацікавилися тим, як можна прискорити процес переробки пластмаси восковими гусеницями. Сьогодні вони утвердилися в думці, що в цьому процесі ключову роль грають кишкові бактерії гусениць.

Читайте також: "Оксамитова" весна: Синоптик розповіла, якою буде погода в Україні

Фото: Brandon University

Крістоф Лемуан, доцент кафедри біології в Університеті Брандона, розповів: його команда виявила, що у гусені воскової личинки є особливі кишкові мікроби, які прискорюють процес розкладання поліетилену.

Але, самі по собі гусені молі не можуть стати безпосереднім вирішенням проблеми утилізації пластику. Ученим належить виконати велику роботу, щоб зрозуміти, як працюють кишкові бактерії гусені в їхньому травному тракті. Це розуміння необхідно для того, щоб з часом відтворити цей механізм у великих масштабах.

Боротьбі з пластиковими відходами за допомогою воскових личинок може перешкодити проблема: що робити з токсичною речовиною, яку виділяє гусінь, які харчуються пластиком? Біолог Крістоф Лемуан вважає: хоча певний прогрес у вивченні цієї здатності гусені і був досягнутий, є ще чимало загадок. Тому поки відповіді на них не знайдені, людству все ж краще скорочувати пластикові відходи.

Нагадаємо, що вчені порахували, скільки пластику вироблено людством із 1950 року.

Читайте також: Вчені з’ясували, що забруднене повітря може викликати рак мозку

Як люди: Бджоли з різних регіонів не розуміють один одного, бо говорять на різних діалектах

 

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme