Гриневич просить Угорщину розблокувати переговори з громадою Закарпаття

Міністр освіти України висловила упевненість, що можна буде знайти взаємно прийнятне рішення

Про це пише Depo.Закарпаття з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Лілія Гриневич занепокоєна припиненням консультацій із угорською громадою Закарпаття щодо мови навчання і попросила посла Угорщини в Україні Ерно Кешкеня розблокувати цей процес.

"Нас дуже хвилює, що угорська громада припинила будь-які консультації з нами, і лідер угорської громади повідомив нам в офіційному листі, що вони не хочуть брати участі в процесі консультацій, тому що зараз вони очікують рішення Конституційного суду. Я публічно вас прошу, посол Угорщини в Україні, допомогти нам, будь ласка, розблокувати цю ситуацію", - сказала Гриневич на XI Київському безпековому форумі в п'ятницю. Вона нагадала, що 48 народних депутатів, переважно з фракції "Опозиційний блок" звернулися щодо цього питання до Конституційного суду, який може прийняти рішення лише через два роки.

У свою чергу Кешкень заявив, що підтримує дії угорської громади. "Ми підтримуємо угорську громаду в Закарпатті, ми знаємо, що вона готова продовжувати переговори, але ми маємо отримати рішення Конституційного суду", - сказав він.

Гриневич висловила упевненість, що можна буде знайти взаємно прийнятне рішення. Вона також наголосила, що Україна готова виконати всі рекомендації Європейської комісії за демократію через право (Венеціанської комісії) щодо цього питання. "Хотіла б запевнити всіх наших партнерів... Ми вже запропонували дорожню карту введення кожної рекомендації Венеціанської комісії. Кабінет Міністрів вже схвалив проект поправок до перехідного періоду, розширив перехідний період з двох до п'яти років", - сказала Гриневич.

Нагадаємо, що угорські організації Закарпаття у відповідній заяві привітали схвалення 14 лютого 2018 р. Кабміном законопроекту, який має на меті виконання однієї з рекомендацій Венеціанської комісії стосовно положень закону "Про освіту", але висловили незадоволення коментарями Гриневич стосовно питання їхньої відмови в участі у запропонованих консультаціях щодо статті про мову освіти в закладах середньої освіти проекту закону "Про загальну середню освіту".

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Україна не запрошувала закарпатських угорців на консультації щодо мови освіти і звинуватив у початку "міжнародної кампанії брехні".

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme