UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Головний газовик Закарпаття розповів, кому належать газопроводи в області

Про вартість газу та його транспортування говорили на засіданні позачергової сесії Закарпатської облради

Головний газовик Закарпаття розповів, ко…

Про це Depo.Закарпаття повідомила пресслужба "Закарпатгазу".

У вівторок, 11 лютого, на позачерговій сесії облради голова правління АТ "Закарпатгаз" Віталій Шатило повідомивв депутатам, що плату за розподіл побутові споживачі сплачували і раніше у складі кінцевого платежу за природний газ. Цього року платіжку за розподіл виокремили. Тому говорити, що це додатковий або новий платіж — неправильно.

Керівник наголосив, що підприємство не продає природний газ, а забезпечує його розподіл. Якщо говорити більш детально, то в цю функцію входить експлуатація та утримання газопроводів (а також споруд на них), забезпечення безаварійного та безперебійного газопостачання, робота аварійно-диспетчерської служби 104, облік природного газу, повірка лічильників тощо. 

"На нашому утриманні та обслуговуванні сьогодні перебуває 7,7 тис. км газопроводів. Це досить значна протяжність. І, відповідаючи на закиди певної частини суспільства, відповідаю: газопроводи ніколи не передавалися у власність облгазу. Вони досі залишаються у державній та комунальній власності. Для утримання цієї мережі існує кваліфікований персонал. Нині у "Закарпатгазі" працює трохи більше 1000 працівників. Саме вони щодня забезпечують стабільне, безперебійне і безаварійне газопостачання", — зазначив Шатило.

Читайте по темі: Транспорт газу: Для кого на Закарпатті нова система буде найвигіднішою

Сьогодні, за словами керівника, підприємство обслуговує 273 тисячі споживачів у категорії "населення", 2 тисячі бюджетних організацій, майже 5 тисяч промислових та комунальних об’єктів. Крім того, послугами АТ "Закарпатгаз" користуються 60 об’єктів теплокомуненерго, а також 616 релігійних організацій краю. 

"Ми бачимо, як люди обурюються, нарікаючи, чому мають сплачувати за розподіл, якщо свого часу самі будували мережі. Але будівництво газопроводів – це одне. А їх обслуговування — інше. Будівництва не достатньо, аби щодня забезпечувати стабільний тиск перед приладом, забезпечувати роботу самого приладу. Враховуючи, що трубам уже по 40-50 років, вони потребують постійного контролю та заміни у разі необхідності, обслуговування, ліквідації витоків, модернізації конструкцій. Це та інше якраз і входить у послугу розподілу, яку надає Закарпатгаз", — наголосив Шатило.

Також керівник підприємства додав, що споживачі сплачують виключно за послуги розподілу, які отримають у 2020 році. Оплата здійснюється рівними частинами кожного місяця та дозволяє суттєво зменшити платіж в опалювальний період.

Нагадаємо, що у січні закарпатцям почали приходити платіжки за послуги з доставки газу.

Також нагадаємо, що скандальний платіж за розподіл газу врахують у субсидіях.

Читайте також: Закарпатці відшкодували гроші за крадений газ

 

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme