Транспорт газу: Для кого на Закарпатті нова система буде найвигіднішою

За перший квартал поточного року закарпатці сплатять за доставку газу майже на 40% менше, аніж минулого

Транспорт газу: Для кого на Закарпатті н…

Про це Depo.Закарпаття повідомила пресслужба АТ "Закарпатгаз".

Оскільки щомісячний платіж за доставку газу буде рівномірним впродовж року, закарпатці у опалювальний період скоротять витрати за розподіл порівняно із опалювальним періодом минулого року. Про це свідчать розрахунки Асоціації газового ринку України. 

Ціна на сам газ може змінюватися щомісяця або щоквартально, а розрахована плата за розподіл (доставку) для споживача — фіксована. А тому навіть взимку, коли споживачі значно збільшують використання газу, тариф на розподіл залишається сталим. Згідно з розрахунками Асоціації, найбільш вигідною нова система буде для споживачів, які використовують газ для опалення будинків. Таких у Закарпатті — понад 274 тисячі. Їхні платежі за доставку газу у першому кварталі зменшаться в середньому на третину.

За даними Національної комісії з питань регулювання енергетики та комунальних послуг, в середньому закарпатська родина споживає 1511 м куб газу за рік.  Як видно з таблиці, найбільше газу використовується у січні – 310 м.куб, а найменше — у червні: 32 м.куб. Відповідно до наведених даних, за перші три місяці 2020 року закарпатці в середньому сплатять за розподіл орієнтовно на 300 грн менше, ніж у 2019 році.

 

 

січень

лютий

березень

разом 

Споживання*, куб м

310

290

300

900

1 кв. 2019 р, грн

264,74

247,66

256,2

768,6

1 кв. 2020 р, грн

157,14

157,14

157,14

471,42

 

*дані НКРЕКП

 

Нові тарифи для оператора ГТС та операторів ГРМ, серед яких і АТ "Закарпатгаз", затвердив Регулятор (НКРЕКП) 24 грудня 2019 року. Таким чином було завершено анбандлінг, який тривав в Україні впродовж останніх п’яти років. Здійснено остаточне відділення продажу газу від його транспортування. Тому тепер споживач не прив’язаний до жодного постачальника і має можливість вибору.

 

"Оплата за послуги розподілу газу — не нововведення. Всі споживачі завжди сплачували за розподіл (доставку), однак однією квитанцією, де враховувалася і плата за газ як товар, і плата за послуги з розподілу. А з нового року відбулося виокремлення платежу за розподіл в окрему квитанцію", — пояснила начальник відділу з продажів АТ "Закарпатгаз" Вікторія Самойлова.

 

Послуги розподілу включають у себе транспортування газу розподільчими газопроводами, облік газу, ремонт, заміну та обслуговування газопроводів та обладнання на них, локалізацію та ліквідацію аварійних ситуацій, повірку та заміну несправних лічильників, обслуговування у Центрах обслуговування клієнтів тощо.

Нагадаємо, що із січня 2020 роки українці стали отримувати дві платіжки за газ: тепер за його транспортування потрібно окремо вносити абонплату. Тариф за доставку для оператора АТ "Закарпатгаз", як і для інших аналогічних компаній, встановила Національна комісія з питань енергетики та комунальних послуг. Для АТ "Закарпатгаз" цей тариф становить 1,04 грн без ПДВ (1,25 грн з ПДВ) за 1 куб. м газу.

Читайте також: "Розділення" квитанції на газ: Що треба знати

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"