Для чого 27 травня треба вмитися молоком і знайти ластівку

Говорили, що 27 травня треба обов'язково вмитися молоком, побачивши першу ластівку - це дозволить зберегти молодість і красу

Для чого 27 травня треба вмитися молоком…

Сьогодні, 27 травня, згадують святого Ісидора. У народі цей день називають Сидором.

Говорили, що після Сидора починає поступово встановлюватися по-справжньому літня погода. Зазвичай у цей день починали робити посів льону, висаджували огірки у відкритий грунт. Була поширена 27 травня досить цікава традиція, яка допомагала визначити, чи вдасться цього року зібрати врожай. Так, вивішували мокру ганчірку на ніч, а вранці дивилися, чи висохла вона. Якщо ганчірка залишалася мокрою, значить, можна розраховувати на багатий урожай огірків, і навпаки.

Ластівки до 27 травня поверталися з вирію, а разом з ними, як відзначали в народі, встановлювалася тепла погода. Говорили, що 27 травня потрібно обов'язково вмитися молоком, побачивши першу ластівку - це дозволить зберегти молодість і красу. Не дивно, що цим прийомом часто користувалися дівчата.

Селяни звертали увагу на погоду: якщо день ясний і сонячний, значить буде хороший урожай огірків. У випадку холодного дня, люди були готові до майбутнього холодного літа.

Часто проговорювали спеціальні слова, покликані вілякати холодні вітри від осель і сіл. Існувало вірування, згідно з яким на Сидора вітер йде на північ.

У народі вірили, що 27 травня можна було не тільки засіяти поля і городи, але одночасно заговорити багатство для родини. Для цього 27 травня збирали насіння з сухого торішнього лопуха і кидали їх через ліве плече, вимовляючи змову. Вірили, що так можна накликати багатство.

Народні прикмети на 27 травня

Холодна погода в цей день - літо теж холодним буде

Тепла погода - огірки добре вродить

Рано ластівки прилетіли - буде хороший урожай

Похмура погода 27 травня - врожаю не буде. Але якщо все-таки небо прояснюється до вечора, то є шанс щось зібрати з полів і городів

Зозуля кує - прикмета до того, що прийшов час льон сіяти

Ластівки рано прилетіли - буде щасливий рік

Ластівки літають високо в небі - погода буде теплою і сонячною. Якщо ластівки літають низько - піде дощ найближчим часом

"Водяні" хмари видно на червоному небі - погода в найближчі дні буде дощовою і мінливою

Вранці на листі клена виступив сік - прикмета до того, що ввечері дощ піде

Перепіл співає - буде ясна погода.

Нагадаємо, у що раніше вірили люди і яких традицій дотримувалися 26 травня.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"