Для чого 11 серпня треба знайти кущ калини і загадати найсокровенніше

Загадані цього дня бажання завжди збувалися

11 серпня пов'язане з ім'ям Калинника Кілікії - одного зі святих мучеників, який жив у III-IV ст. Відомо, що саме його проповідь викликала шквал обурення у язичників, які схопили Калинника і відвели його до ігемону Сакердону на суд у місті Анкире. Ігемон засудив Калинника до страти. Його взули в залізні чоботи, поцятковані цвяхами, після чого відвели до місця страти і спалили живцем. Коли вогонь загасили, то побачили, що Калинник мертвий, але тіло його залишилося неушкодженим. Після цього його поховали за християнським звичаєм, а сьогодні, 11 серпня, моляться у пам'ять про Калинника.

Ім’я Калинника раніше пов'язували з дуже схожою за звучанням ягодою калиною, яка дозрівала як раз до цього часу. Предки вважали калину символом непорочної краси і чистоти помислів, а гіркота ягід асоціювалася з гіркою долею дівчини, яку віддали заміж без любові.

Зазвичай калину використовували в лікувальних цілях, оскільки було відомо, що ця ягода допомагає при нервових захворюваннях, хворобах шлунка, підвищує згортання крові і зміцнює імунітет. Також з калини 11 серпня готували компоти, киселі і навіть мармелад. Випікали 11 серпня і пироги з начинкою з калини. Саме з цього дня відзначали, що вранці стає досить холодно. Низька температура негативним чином позначається на врожаї.

Була прикмета, що людина, яка знайде кущ калини, може загадати бажання і попросити у рослини допомоги в його здійсненні. Говорили, що загадані таким чином бажання завжди виконувалися.

Також відомо, що в давнину день 11 серпня називали Туманником, оскільки вранці 11 серпня часто були тумани.

У цей день дивилися погоду на осінь: "Якщо стиглий овес вдруге зазеленіє - осінь буде непогожою".

Народні прикмети на 11 серпня

Туман стоїть - можна сподіватися на хороший збір врожаю ячменю і вівса найближчим часом

Якщо заморозків 11 серпня не буде, то й на початку осені буде тепло

Якщо на Калинника овес вдруге зазеленіє, то це прикмета до того, що осінь буде дощовою

Туман 11 серпня - несприятливий час для бджіл.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook