UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Депутати облради журяться про підвищення конкурентоспроможності Закарпаття

Відповідну Програму з підвищення конкурентоспроможності Закарпатської області на 2019 – 2020 роки схвалили депутати у ході роботи 13-ї сесії облради

Депутати облради журяться про підвищення…

Про це Depo.Закарпаття повідомила прес-служба облради.

Депутати облради на останній сесії 2018-го року прийняли Програму, виконання якої дозволить підвищити спроможність регіону конкурувати на внутрішньому та на зовнішньому ринках товарами, послугами, позитивно використовувати сучасні можливості Угоди про Асоціацію України з ЄС, досвід і практики країн-сусідів України у виготовленні та просуванні товарів на нові ринки тощо.

Частка валового продукту, який виробляється на території Закарпатської області, займає не більше 1,5 відс. усього валового виробництва України. Одночасно потенціал регіону та можливості до його зростання дозволять сформувати кроки для підвищення у 2020 році частки Закарпаття у ВВП країни на рівні не нижче 1,7 відс. та показуватиме динаміку до подальшого росту.

Йдеться і про те, що найбільшою можливістю для оновлення окремих сфер, як і перевагою для економіки регіону, вважається залучення капітальних інвестицій. Головним зовнішнім інвестором для Закарпатської економіки є Європейський Союз, що зумовлює тверді відносини між українським та зарубіжним бізнесом. В області функціонує майже 600 підприємств із іноземними інвестиціями, працюють інвестори із 45 країн світу, на 10 з яких припадає понад 84 відсотки загального обсягу прямих іноземних інвестицій.

Одним зі стратегічних завдань зазначеної Програми є робота із повернення додому заробітчан. Зокрема, заходами Програми передбачено проведення навчань із започаткування власної справи, співфінансування за інвестиційними проектами для підприємців-початківців, конкурс бізнес-проектів тощо. Зазначена проблема не є новою для регіону, втім, вона робить значний вплив на ринок робочої сили, а також на стан соціальної сфери, освіту і охорону здоров'я тощо.

Джерело фінансування, яке пропонується залучити до фінансування заходів та завдань Програми: кошти обласного бюджету та державного бюджету (у тому числі кошти державного фонду регіонального розвитку, секторальної бюджетної підтримки тощо), співфінансування з місцевих бюджетів та кошти матеріальної технічної допомоги. Так, загальний обсяг ресурсів для виконання заходів - 6020,0 тис гривень, у т.ч. на 2019 рік - 3630,0 тис грн, на 2020 рік - 2390,0 тис грн.

Читайте також: Із жовтими жилетами, зверненнями та полегшенням: Як востаннє в 2018-му відзасідали депутати Закарпаття

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme