Цього тижня має бути перейменована посада угорського уповноваженого по Закарпаттю

Будапешт змінить назву посади Іштвана Грежі, але не змінюватиме його функції та повноваження

Про це пише Depo.Закарпаття з посиланням на Mukachevo.net.

За попередньою інформацією, нову назву посади Іштвана Грежі має бути озвучено всередині тижня за результатами зустрічі Павла Клімкіна та Петера Сійярто у Варшаві, куди міністри закордонних справ прибудуть на безпековий форум.

Як нещодавно підтвердив у коментарі угорський міністр, Будапешт змінить назву посади Іштвана Грежі, але не змінюватиме його функції та повноваження. Додатковим доказом на користь того, що суперечка довкола "угорського уповноваженого по Закарпаттю" буде розв'язана цього тижня, є той факт, що Іштван Грежа разом з головою комітету закордонних справ угорського парламенту Жолтом Нейметом значиться у списку офіційних гостей відкриття скульптури відомої актриси Шарі Федак, що пройде у Берегові 26 жовтня.

У кількох останніх заявах та інтерв'ю Іштвана Грежі, які з'явилися в угорській пресі минулого тижня, його посада досі звучить по-старому, без змін.

Нагадаємо, голова МЗС України Павло Клімкін після зустрічі з угорським колегою Петером Сійярто у Люксембурзі заявив, що Угорщина змінить скандальну назву "уповноваженого міністра по Закарпаттю" найближчими днями.

Також 15 жовтня очільники МЗС України та Угорщини домовилися про проведення комплексних консульських консультацій щодо ситуації у двосторонніх відносинах.

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто в Люксембурзі заявив, що Угорщина змінить назву "уповноваженого по Закарпаттю", але не його функції.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття