ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чому саме 27 квітня - вдалий час, щоб посвататися і переїхати від батьків

У народі казали, що саме в цей день лисиці залишають старі нори і риють нові

Depo.
27 квітня 2018 07:00
ФОТО: depo.ua

У цей день згадують Мартіна, який жив у Константинополі. Він носив титул папи Римського. Згідно з наказом імператора, його мали вбити. Проте, наблизившись до Мартіна, вбивця тут же осліп. У результаті майбутній святий був засланий в Херсонес Таврійський, де і помер.

У народі казали, що саме в цей день лисиці залишають старі нори і риють нові. Вважається, що 27 квітня лисицю зловити найлегше, так як, виходячи з темних нір, вони нічого не бачать через сонячне світло. Зазвичай вважалося, що переходять у нові нори лисиці близько трьох днів. Говорили, що прозрівають лисиці тільки після воронячого кльову.

У цей день ворони купаються в калюжах і струмках разом з воронятами, і після цього відпускають їх в самостійне життя. До речі, 27 квітня були поширені оглядини і сватання з тієї ж причини - батьки з легкістю відпускали дітей з сім'ї для того, щоб вони створили свою сім'ю і свій будинок.

Для слов'ян ворони були символами зла - говорили, що каркають ці птахи завжди неспроста. Наприклад, якщо каркає зграя ворон, то взимку це обіцяло мороз, а влітку - сильні дощі. Якщо птах сидів на будівлі і каркав, то в селі незабаром з'являвся небіжчик. Також дивилися, якщо ворон пролетів через двір з гучним каркання, в цьому місці хтось помре.

Народні прикмети на 27 квітня

Якщо на Мартіна серед маси чорних хмар пливуть світлі і легкі хмари, то це обіцяє дощ з вітром

Мокро і брудно в цей день - прикмета того, що рілля хорошою буде.

Якщо на Мартина теплий день - до швидкого похолодання.

Більше про життя Прикарпаття та Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook