Чому 24 грудня краще не виходити з дому, треба запалити вогонь і загадати найсокровенніше бажання

Раніше говорили, що 24 грудня в снігу, що літає, ховається демон, якому холодно

У церкві 24 грудня вшановується пам'ять преподобного Никона Печерського. Никону молилися для того щоб відігнати нечисту силу, вважаючи, що вона зараз існує у вигляді хуртовини і може вбити людину. 24 грудня намагалися не виходити з дому без особливої потреби і спати лягали раніше. Запалювали лампади і зверталися до сонця. Вважалося, що так можна буде врятуватися від відьом, які літають на мітлах і викликають хуртовини. Також говорили, що 24 грудня в снігу, що літає, знаходиться демон, якому холодно, а тому, він намагається погрітися біля вогнища. Потрібно було покласти біля порога сокиру вістрям до дверей, щоб істота не проникла в будинок.

За допомогою вітру можна було приворожити кохану дівчину. Для цього увечері, 24 грудня, виходили з дому, коли з печі йшов чорний дим. Вставали до диму обличчям і вимовляли змову. Так можна було прив'язати до себе дівчину.

Загадували бажання і відламували гілочку яблуні. Її приносили в будинок і ставили у воду. Якщо до Різдва гілка розпускали, то для тих, хто вірить у прикмети, це означало, що загадане бажання збудеться. Якщо гілка ще й зацвітала, то це обіцяло несподівану радість.

24 грудня відзначається Святвечір у католиків. Віруючі перед початком трапези в цей вечір уривок з Євангелія про народження Ісуса. Прийнято залишати за столом одне вільне місце зі столовим прибором. Вважається, якщо хтось зайде до хати на Святвечір, то він буде прийнятий сім'єю, як рідна людина. Цей звичай був вигаданий на знак пам'яті про рідних і близьких людей, які опинилися цього вечора далеко від сім'ї.

Народні прикмети на 24 грудня

Якщо людина народилася 24 грудня, то талісманом є нефрит або опал

Сонце на небі видно з відсвітами з боків - будуть морози

Сонячні промені 24 грудня йдуть вгору - це віщує холоднечу. Якщо вони йдуть вниз - буде заметіль

Горщики через край киплять - буде хмарна погода

До вечора зграї ворон з місця на місце літають і не знаходять ночівлі - чекай бурі

Кілька білок в одному дуплі збираються 24 грудня - будуть сильні морози.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття