Чому 18 жовтня дівчатам і жінкам варто зібратися на посиденьки

Туман, що зникає після сходу сонця, цього дня віщує гарну погоду

У церкві 18 жовтня вшановується пам'ять святої мучениці Харитини, яка постраждала за віру в місті Понте приблизно в IV столітті. Відомо, що в ранньому дитинстві Харитина залишилася сиротою і була вихована Клавдієм - благочестивою і доброю людиною. Харитина увірувала в Христа, після чого вирішила присвятити служінню йому своє життя. Клавдій ж любив дівчину, як рідну дочку, підтримував її релігійні переконання і навіть побудував для неї будинок, оскільки Харитина дуже хотіла жити в самоті, щоб мати сили і час для молитви. Для багатьох віруючих Харитина стала прикладом зразкового християнина, і багато завдяки їй також увірували в Христа. Але одного разу Харитину обмовили язичники, в результаті чого вона постала перед судом. Приниження і моральні тортури не змусили Харитину відмовитися від своїх релігійних переконань, в результаті чого вона була страчена.

18 жовтня селяни зазвичай намагалися завершити всі городні та польові роботи - починали займатися домашніми справами. Починалися вечори, які дівчата проводили, займаючись пряжею. Це заняття здавна цінувалося, тому ухилятися від роботи не дозволялося.

Саме 18 жовтня вважалося, що можна починати прясти, ткати. Дні 18 жовтня ставали дуже короткими. Усі роботи в городах і садах були закінчені. За традицією, дівчата починали збиратися вечорами разом, приносити свої інструменти, щоб прясти.

Прикмети 18 жовтня:

Якщо сніг не впаде — зима не скоро настане.

На березах і дубах листя залишаються — до суворої зими.

Клацання і тріск дерев восени — на гарну погоду.

Туман, що зникає після сходу сонця, віщує гарну погоду.

Птахи дружно відлітають на південь — до суворої зими.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття