Чому 18-річний гуцул "Мадяр" не хоче заробляти на цигарках і йде в АТО

На контрактну службу Степан потрапив із власної волі, став бійцем одного із розвідувальних підрозділів ЗСУ

Чому 18-річний гуцул "Мадяр" не хоче зар…

Степану лише 18, але про життя та стосунки між людьми він говорить далеко не з юнацьким максималізмом та зашкальним запалом, інформує кореспондент Depo.Закарпаття.

Очевидно, хлопець багато вже чому навчився і каже, що відношення на службі часто більш людяне, ніж у його цивільному житті. За три місяці підготовки, тренувань та виїздів у зону АТО відчув це сповна. Адаптуватись важко не було, бо з восьми років вступив до "Карпатської Січі" в м. Хуст, тож часто брав участь у різних вишколах. Далі – закінчення школи, дрібні підробітки, участь у Революції Гідності.

У сім’ї він не перший військовий - свого відслужили його батько, дід та дядько. У батальйоні його лагідно прозвали "Мадяром", мовляв, ти ж все-одно із Закарпаття. На спроби заперечити і довести, що він корінний гуцул і навіть угорської не знає, колеги тільки віджартовуються.

"Я міг, як і багато інших знайомих підлітків, займатись сигаретами, заробляти гроші, ходити клубами чи кав’ярнями, але це не для мене. Натомість зараз іноді навіть старші і досвідченіші товариші по частині радяться зі мною і прислухаються до моєї думки", - розповідає хлопець.

Розповідає, що хотів спочатку потрапити на прикордонну службу, бо кілька разів знайомі прикордонники брали його помічником на патрулювання. Проте згодом зрозумів, що військова розвідка - це набагато престижніше і відповідальніше. Відразу наголошує, що їхній підрозділ якісно відрізняється від того, якими їх звикли бачити колись – із вічними нарядами по кухні, фарбуваннями газонів та бордюрів.

Чому 18-річний гуцул "Мадяр" не хоче заробляти на цигарках і "зависати" в клубах - фото 1

"У нас немає такого поняття, як господарчі роботи, "дідівщина", підмітання і фарбування. Навіть у вільний час кожен займається самопідготовкою, доглядом за зброєю, а по службі - так взагалі виключно професійною діяльністю. При цьому подобається нормальне ставлення до бійців начальства, коли заохочують чесність, коли командир обідає поруч із тобою", - не приховує захоплення службою Степан.

"Склад нашої частини взагалі дуже різноманітний: тут не тільки закарпатці. Проте всі працюють злагоджено, а в спілкуванні, наприклад, хлопці кавказьких національностей, італійці, які у нас теж служать, на вигляд "накачані", суворі, але дуже цікаві і приємні. Дуже смішно слухати, як вони у побуті намагаються розмовляти між собою українською, у них, до речі, дуже непогано виходить", - сміється хлопець.
Про власне службу Стьопа, як і всі військові, розповідає скупо, адже так зобов’язує професія. Проте іноді вихоплюються історії і про місцеве населення в охоплених війною містах, і про їхнє ставлення до українських військових.

"Різко кидається в очі різниця між сільським і міським населенням. Якщо у містах до наших військових відносяться насторожено, часто не зовсім приязно, то у селах і люди привітніші, і ми їм віддячуємо, чим можемо. При можливості ділимось сухпайками, продуктами, десь допомагаємо", - каже Степан.

Проте найбільше враження на закарпатця справляють навіть не бойові виїзди чи служба, а те, що відбувається в країні. У той час, коли одні люди своїми зусиллями намагаються забезпечити мир, реформувати ті чи інші галузі, інші зводять всі намагання нанівець.

"Одного разу нам навіть довелось попрацювати охоронцями правопорядку. Тамтешні міліціонери, чи то вони вже поліцейські, вирішили влаштувати з якогось приводу гулянку зі стріляниною. Тож ми біля 3 години ночі на БТРах виїхали за сигналом тривоги на місце події, а там накрита "поляна", стоять їх новенькі "Пріуси", правоохоронці у формі гуляють. Якщо чесно, то хотілось провчити їх, щоб поважали свою роботу, статус і країну", - не приховує обурення Степан.

Що буде далі, Стьопа поки не знає. У планах, звісно, і освіта, і продовження служби, адже бути корисним своїй країні йому подобається. А вже незабаром назад, на службу - бути очима і вухами своєї армії.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme