ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чим "піндоси" допомагали дідам Путіна кувати Вєлікую Пабєду (ІНФОГРАФІКА)

Свого часу Володимир Путін зазначив, що російський народ переміг би німецьких нацистів не лише без українців, а й без будь-чиєї допомоги, бо це народ-переможець
Depo.
9 травня 2015 07:00
ФОТО: depo.ua
Чим "піндоси" допомагали дідам Путіна кувати Вєлікую Пабєду (ІНФОГРАФІКА)
Чим "піндоси" допомагали дідам Путіна кувати Вєлікую Пабєду (ІНФОГРАФІКА)

Власне російські історики і зараз і в радянські часи воліли зайвий раз не згадувати про допомогу, яку СРСР отримував від західних союзників, перш за все від США за програмою ленд-лізу. А якщо і згадували, то так, ніби це не мало важливого значення.

Загалом за роки війни СРСР отримав від США товарів на $11,3 млрд. Навіть за сучасними цінами це неабияка сума, а про 40-і годі й говорити.

Аби не вдаватися в зайві історичні дискусії depo.ua вирішив наочно показати, що саме отримав СРСР від західних союзників, залишивши читачам можливість самим вирішувати, чи переміг би Радянський союз без допомоги ненависних нині "тупих піндосів".

Звісно, наведений нами перелік аж ніяк не повний. Окрім переліченого, Сполучені штати поставляли союзникам літаки, кораблі, тканини, хімікати, готовий одяг та взуття, технологічне обладнання, сировину, продовольство та навіть бритви для солдатів і спирт. І все це за безвідсотковими кредитами. До того ж платити СРСР довелося лише за ту техніку, що вціліла на війні, або ж можна було повернути її США.

До речі, правонаступниця СРСР - Росія остаточно розрахувалася за ленд-ліз лише 2006 року - за 61 рік після Перемоги. Загалом за товари на суму $11 млрд. США отримали лише $722 мільйона, а за час що минув з Другої світової американська валюта знецінилася в 11 разів. Ось так акули-капіталізму наживалися на горі радянського народу.