Чи "заробить" Ужгород на цьогорічних сакурах

Ужгородці в очікуванні на натовпи туристів. Не минає й дня, аби у ЗМІ не писали про головну весняну приманку - сакуру

Чи "заробить" Ужгород на цьогорічних сак…

Сакуроманія, селфі з сакурою, рожеве вбрання, візитівка Закарпаття, куточок Японії в Україні - ці фрази у місцевих (та й не тільки місцевих) ЗМІ зустрічаються вже тижнів зо два, пише Depo.Закарпаття. Закарпатські користувачі соцмереж наввипередки виставляють фото перших бруньок, перших листочків, квітів, гілочок, які вже вкриті цвітом. І це тільки початок.

Чи "заробить" Ужгород на цьогорічних сакурах - фото 1

Чи "заробить" Ужгород на цьогорічних сакурах - фото 2

До масового цвітіння дерев ще приблизно один-два тижні. Це той період, коли Ужгород приймає найбільше туристів. Місцевим, які звикли у вихідні прогулятися центром чи набережними, навряд чи вдасться посидіти на улюблених терасах або спокійно пройтися затишними місцями - туристи всюди. Як жартують закарпатські гумористи, щоб правильно сфотографуватися на фоні сакур, палку для селфі треба тримати в правій руці, а відбиватися від інших туристів – лівою. І справді, у пік напливу, щоб зробити таке омріяне селфі на фоні дерева, люди стають у чергу. До речі, чомусь саме в ужгородців таких фото найменше.

Чи "заробить" Ужгород на цьогорічних сакурах - фото 3

Варто сказати, що реклама, чудо-фотографії у соцмережах, тепла весняна погода свою справу таки зробили: у готелях номери вже заброньовані, знайти вільну квартиру наприкінці квітня - початку травня в Ужгороді – справа не з легких.

Точно спрогнозувати, коли саме сакури розквітнуть на повну, теж непросто. Раніше дерева масово цвіли на початку травня, тому на травневі свята і варто було чекати найбільше гостей. У цей час в Ужгороді проводити фестиваль виноробів - "Сонячний напій", тож можна було і красою дерев насолодитися, і у прямому значенні відчути Закарпаття на смак. Для ще більшої популяризації в Ужгороді започаткували фестиваль "СакураФест". Щоправда, бували випадки, коли цей захід проводили вже тоді, коли дерева стояли голі - цвітуть сакури недовго, тижні два, а вітряна погода за день може повністю "зняти" цвіт з гілок. Тож доводиться робити туристам фото у "рожевому снігу". Що насправді теж гарно.

Чи "заробить" Ужгород на цьогорічних сакурах - фото 4

Чи "заробить" Ужгород на цьогорічних сакурах - фото 5

Чи "заробить" Ужгород на цьогорічних сакурах - фото 6

Чи "заробить" Ужгород на цьогорічних сакурах - фото 7

Зараз сакури квітнуть дещо раніше - в середині квітня. Тепло на Закарпаття приходить рано. Цьогоріч "СакуруФест" підлаштовуватимуть під масове цвітіння. Орієнтовна дата проведення - 15-17 квітня.

У ці дні у місті - все про сакуру. Навіть міні-скульптурки, які теж так люблять туристи, вбирають у японському стилі.

Чи "заробить" Ужгород на цьогорічних сакурах - фото 8

Ще у 2009-2011 роках на набережних міста висаджували алеї сакур - організатори запевняли, що найдовші в Європі. Хто тільки не саджав сакури в Ужгороді  - губернатори, нардепи, міністри, посли. Не обходилося і без скандалів - одного разу після такої показової посадки вандали вночі зламали деревцята. Тут одразу приплели політичний підтекст, але пристрасті вщухли, дерева продовжили садити.

Цього року алею сакур висадили в Ужгороді на честь полеглого міліціонера.

Молоді дерева поки не такі цікаві для гостей - мало цвіту. От куди треба йти туристам, так це район Галагов у центрі міста. Саме сюди перша ужгородська сакура була завезена у 1923 році. У той час чеська влада активно розбудовувала мікрорайон, а місцевість тут була болотистою, багатьом рослинам такий ґрунт не підходив. Саме тому вирішили висаджувати сакуру, яка успішно прижилася у м'якому закарпатському кліматі.

Чи "заробить" Ужгород на цьогорічних сакурах - фото 9

Чи "заробить" Ужгород на цьогорічних сакурах - фото 10

Чи "заробить" Ужгород на цьогорічних сакурах - фото 11

Про те, ща сакура - один із кращих подарунків Закарпаттю від тодішньої Чехословаччини, нагадав нещодавно губернатор Геннадій Москаль. Він теж вирішив не відставати і зробив фото на фоні сакури, яка саме починає цвісти.

Чи "заробить" Ужгород на цьогорічних сакурах - фото 12

Сакуру як туристичну родзинку в останні роки дуже активно рекламують. Це, безумовно, дає свої результати. Закарпаття, яке позиціонує себе як туристичний регіон, з кожним роком намагається пропонувати туристам якісніші послуги, сервіс та розваги.

Сакури - це насправді неймовірно гарно. І це треба бачити. Тому запланувати собі весняну подорож на Закарпаття просто необхідно. Але варто пам’ятати настанову від, знову ж таки, місцевих жартівників: "Не ламайте гілочки сакури. Бо висохне ціле дерево і ваше серце також до фраса!"

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme