ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чи "з'їдять" Коломойського в УЄФА через борги

УЄФА має претензії до українських клубів через борги та невиконання умов беззбитковості
Depo.
4 квітня 2015 07:15
ФОТО: depo.ua
Чи "з
Чи "з'їдять" Коломойського в УЄФА через борги

Ряд українських клубів, включаючи "Динамо" та "Шахтар", не виконують умови фінансового фейр-плей. Але найбільше серед наших команд УЄФА розчаровує "Дніпро". Діяльність клубу за багатьма складовими не відповідає правилам.

Що таке фінансовий фейр-плей

Якщо коротко, за умовами правил фінансового фейр-плей клуби мають витрачати стільки, скільки заробляють, а також не мати боргів за виплатами (зарплатами, трансферами та ін.).

Власник клубу в сезонах 2013/2014 та 2014/2015 може покривати збитки власним коштом, але на суму, що не перевищує 45 млн євро. З наступного сезону така сума зменшиться і власник зможе витрачати лише 30 млн євро. Вкладати у юнацький футбол можна скільки завгодно грошей. Тут обмежень немає.

Претензії до Коломойського

Скандали з "Дніпром" щодо заборгованостей траплялися й раніше. Згадати хоча б справу із забудовником "Дніпро Арени" (будівництво якої завершилося у 2008 році) німецькою компанією Hochtief AG Solutions. Борги перед нею за зведення стадіону й досі не погашені, а "Дніпру" раніше погрожували, що через це можуть не допустити до єврокубків.

Ось список нинішніх "грішків" Коломойського. Тут борги перед футболістам, відсутність беззбитковості та інші справи. До них в майбутньому може додатися історія з Ежидіо.

Що зробить УЄФА

УЄФА цілком може піти на те, щоб не допустити команди, які не відповідають критеріям фінансового фейр-плей, до єврокубків. Але Союз каже, що для українських клубів цього разу підуть на поступки через війну на Донбасі.

Якщо говорити про "Дніпро", то швидше за все УЄФА оштрафує команду. Такі приклади вже є. У травні 2014 року за порушення правил УЄФА оштрафував "Челсі" та "ПСЖ" на 60 млн євро. Також серед порушників фінансового фейр-плей були і російські команди. Наприклад, "Зеніт" сплатив 12 млн євро.

Тому Коломойському перед стартом нового сезону доведеться сплатити УЄФА кругленьку суму, а також покрити всі заборгованості перед футболістами та кредиторами. А ще олігарху варто вчасно платити гравцям зарплату. А якщо немає змоги робити це, то пропонувати гравцям нові контракти на зручних для клубу умовах.

В майбутньому, якщо олігарх не буде змінювати правил гри своєї команди, "Дніпро" може постраждати набагато серйозніше. Клубу можуть заборонити купувати гравців, або виключити з єврокубків.

Разом з цим страждатиме й імідж України, оскільки команда Коломойського регулярно представляє нашу країну на європейській арені.