Частина бійців 128-ї заробляє на спільному з бойовиками контрабандному бізнесі

Вимоги влади блокувати окуповані території розбиваються об звабливі можливості отримати прибуток

Деякі українські військові в зоні АТО ведуть нелегальну торгівлю з бойовиками через лінію розмежування, стверджує Володимир Мартин у своїй статті для ZN.UA, пише Закарпаття.depo.ua

В якості прикладу він наводить схему торгівлі поблизу Станиці Луганської. Хоча у цій місцевості майже щодоби йдуть перестрілки, у період затишшя міліціонери міліцейського батальйону "Чернігів" домовилися з бойовиками про ведення спільного бізнесу, запевняє Мартин.

"У результаті таких домовленостей вантажівки з продуктами, які за документами призначалися для торгових точок Станиці, в супроводі міліції серед ночі під'їжджали до напівзруйнованого мосту, рух через який офіційно закрито. Весь товар вивантажувався на українському боці, а далі носильники з числа місцевих мешканців (так звані "мурахи") переносили його через напівзруйнований міст на протилежний берег", - йдеться у його статті. Таким чином, за ніч переправлялося кілька десятків тон товарів, які потім продають у кілька разів дорожче у окупованому Луганську. Командування підрозділів Збройних сил України, що дислокуються в Станиці, мовчало, оскільки теж отримувало свою частку, стверджує Мартин. В кінці весни у ході планової ротації в Станицю Луганську заїхала нова військова бригада - 128-ма із Закарпаття, яка певний час принципово відмовлялася вести бізнес з бойовиками. На жаль, ця принциповість не витримала випробування часом, вона протрималася всього кілька тижнів, до узгодження відсотку з комерції", - зазначається у статті.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Закарпаття