ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Блискавка знову вразила людей на Закарпатті: Як вберегтися від небезпеки

14 червня від удару блискавки постраждали двоє ужгородців
Depo.
15 червня 2015 12:15
ФОТО: depo.ua
Блискавка знову вразила людей на Закарпатті: Як вберегтися від небезпеки
Блискавка знову вразила людей на Закарпатті: Як вберегтися від небезпеки

 Удар влучив у заправну станцію, що знаходиться при в'їзді в місто. Постраждали двоє - заправник та мийник, які саме були на зміні. На щастя, обійшлося без летальних випадків, пише Закарпаття.depo.ua .

Окрім працівників, постраждала й сама заправка. Не працює газова установка, вийшла з ладу бензинова станція.

Загалом, ураження блискавкою - явище рідкісне. Рятувальники запевняють: удар блискавкою складає десятимільйонну долю ризику. Попри це, лише за останній час на Закарпатті сталося вже кілька таких випадків. У травні блискавка вразила одразу трьох туристів під час проходження маршруту на горі Говерла. Чоловіки отримали опіки різної важкості. За кілька днів на Міжгірщині у центрі села уразило жінку, коли та йшла за худобою. Жінці не вдалось вижити. Їй було близько 65 років. 14 червня на Воловеччині блискавка вбила жінку, а п'ятнадцятирічна дівчина після удару потрапила до лікарні.

На Закарпатті синоптики і далі прогнозують зливи і грози, тому Закарпаття.depo.ua зібрало кілька простих правил, які допоможуть уберегтися від небезпеки.

1. Не втікайте. Від грози не потрібно бігти. Чим ширші ваші кроки, тим небезпечніший удар блискавки. Ідіть до сховища повільно, схилившись якомога нижче, а краще - навприсядки.

2. Уникайте відкритої місцевості. Гроза зазвичай б'є у найвищу точку на своєму шляху. Самотня людина у полі - це і є та найвища точка. Ще страшніше опинитися під час грози на одинокому пагорбі. Якщо ви все ж таки лишилися в полі під час грози, сховайтеся в будь-якому можливому заглибленні: канавці, улоговинці, сядьте та нахиліть голову. У горах уникайте виступів і підвищень.

3. Намагайтеся сховатися. Безпечніше за все під час грози перебувати в приміщенні із громовідводом. Якщо гроза застала вас у місті, сховайтеся і магазині, під'їзді або перечекайте грозу під навісом стіни будинку. В автомобілі бути можна, тільки закрийте вікна. У квартирі чи в окремому будинку під час грози завжди зачиняйте вікна, вимикайте з мережі телевізори та антенні вводи.

4. Зніміть прикраси. Дуже привабливі для блискавки будь-які металеві деталі: годинники, ланцюжки, а особливо розкрита над головою парасолька. А для кульової блискавки ці дрібниці взагалі є магнітами. Тому їх краще опустити на землю й відійти. У населеному пункті можна покласти всі металеві предмети у сумочку або поліетиленовий пакунок і тримати у опущеній руці, не торкаючись землі.

5. Уникайте води. Вода - відмінний провідник струму. Удар блискавки поширюється навколо водойми в радіусі 100 метрів. Нерідко вона б'є у береги. Тому під час грози не можна купатися і навіть відпочивати біля води. Але при цьому мокрий одяг на людині, навпаки, служить захистом.

6. Не телефонуйте. Небезпечною справою є спроби розмовляти під час грози по мобільному телефону. Він є досить сильним магнітом для блискавок, оскільки постійно зв'язаний із вишкою. Найкраще під час грози телефони повністю вимикати.

 

Більше про життя краю читайте на Закарпаття.depo.ua