ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Архіхалтура по-ужгородськи: "акваріуми" і "стєкляшки" в історичному центрі міста

Про збереження історичного вигляду центральної частини міста не говорили хіба що ліниві. Та на вулицях міста продовжують з'являтися нові будови, які, на жаль, дуже часто виглядають недолуго та недоречно
Depo.
16 червня 2015 08:00
ФОТО: depo.ua
Архіхалтура по-ужгородськи: "акваріуми" і "стєкляшки" в історичному центрі міста
Архіхалтура по-ужгородськи: "акваріуми" і "стєкляшки" в історичному центрі міста

Варто визнати: з появою соцмереж історичний центр Ужгорода вдалося хоч трохи привести до ладу. Ужгородці активно обговорюють, коментують, звертаються через Фейсбук до чиновників, коли бачать випадки псування історичного обличчя невеличкого і, по суті, затишного центру міста. Так, вдалося суттєво скоротити кількість зовнішньої реклами, або, принаймні, заставити власників зробити її менш крикливою.

Через громадське обурення і тиск деякі крамниці в центрі змінили колір фасадів на більш "спокійні", а деякі власники взагалі ці фасади переробляли.

Складніша ситуація зі зведенням нових будівель у центрі. Кількість будівельних майданчиків стрімко зростає, а результат роботи не завжди виправдовує очікування: нові споруди часто просто не вписуються в загальний історичний вигляд ужгородських вуличок.

Закарпаття.depo.ua зібрало кілька прикладів, коли будинки "не на своєму місті" і свого часу викликали широке обговорення серед городян.

Архіхалтура по-ужгородськи: "акваріуми" і "стєкляшки" в історичному центрі міста - фото 1

1. Із порівняно "свіжих": приміщення на вулиці Волошина, поблизу колишнього кінотеатру "Ужгород". Суцільне скло з перегородками - так про нього кажуть містяни. Старий будинок "відреставрували" і ось, що з цього вийшло. Поки він пустує. Кажуть, буде торговельний центр. Черговий.

Архіхалтура по-ужгородськи: "акваріуми" і "стєкляшки" в історичному центрі міста - фото 2

2. Вже досить тривалий час очі ужгородців "милує" торговельний центр "Леон" по вул. Льва Толстого. На одній з центральних вулиць з одноповерховими будиночками ця споруда - справжній велетенський акваріум - виглядає, м'яко кажучи, не дуже органічно. Хоча і користується популярністю. І не так у якості торговельного центру: магазинчики тут постійно змінюють, або й взагалі простоюють. На верхніх поверхах тут найпопулярніший нічний клуб міста з барами, кафе і терасами.

Архіхалтура по-ужгородськи: "акваріуми" і "стєкляшки" в історичному центрі міста - фото 3

3. Чергове місце для бутиків і магазинів, і знову - суцільне скло, люблять місцеві підприємці такий стиль - будова на вулиці Фединця у самісінькому центрі. По вигляду - то й ж таки акваріум, як люблять казати містяни. До речі, довкола - повним ходом йдуть будівництва подібних споруд. Це при тому, що значна частина приміщень у подібних комплексах в Ужгороді простоює з оголошеннями про оренду.

Більше того, окрім вже зведених будинків, час від часу з'являються проекти новобудов, від яких ужгородці зовсім не в захваті.

Архіхалтура по-ужгородськи: "акваріуми" і "стєкляшки" в історичному центрі міста - фото 4

Зокрема, проект будівництва приміщення позаду облдержадміністрації. Якими тільки словами не називали городяни це чудо архітекторської фантазії. Найпристойніше - архіхалтура. Зараз наче, під тиском громади, проект взялися змінювати. Що з цього вийде - покаже час.

Архіхалтура по-ужгородськи: "акваріуми" і "стєкляшки" в історичному центрі міста - фото 5

Широкого розголосу набуло будівництво на набережній Незалежності - улюбленому місті для прогулянок ужгородців і гостей. Згідно з паспортом будівництва, це має бути багатоквартирний будинок з вбудованим приміщенням комерційного призначення. Це будівництво викликало гучну полеміку у соцмережах. У той же час, процес триває і готовою новобудова, за паспортом, буде ще цьогоріч.

 

Більше про життя краю читайте на Закарпаття.depo.ua