Де на Закарпатті відпочивати легко

Виділяємо 10 курортних точок Закарпаття, визначені сервісом бронювання

Де на Закарпатті відпочивати легко…

На основі бронювань на період з червня по серпень 2016 року система інтернет-пошуку житла Booking.com визначила найпопулярніші місця для літнього відпочинку. Варто виділити 10 курортних точок Закарпаття, визначені сервісом бронювання, пише Depo.Закарпаття.

При складанні рейтингу фахівці ґрунтувалися не лише на найбільшій кількості бронювань, а й на відгуках і оцінках мандрівників, які вже зупинялися в тих чи інших місцях.

10 найпопулярніших місць для літнього відпочинку на Закарпатті виглядають так:

Пилипець
Не зважаючи на те, що містечко більш відоме як зимовий курорт, вдало провести вікенд можна тут і влітку. Із цікавинок, які можна побачити тут - Церква Різдва Пресвятої Богородиці - дерев'яна церква, в якій зберігся іконостас XVIII століття із двоярусною дерев'яною дзвіницею.

А ви вже були? Світовий сервіс бронювання житла визначив найпопулярніші місця відпочинку на Закарпатті - фото 1

Ну і, звісно, відомий далеко за межами країни водоспад Шипіт. До водоспаду прихильникам нетрадиційного відпочинку варто вибиратись ближче до липня. З 1993 року тут проходить щорічний неформальний фестиваль, на який приїжджають хіпі та представники різних субкультур з України, Білорусі та інших країн. Кульмінацією святкувань є Свято Івана Купала в ніч на 7 липня з місцевими традиціями й колоритом.
Користувачі Booking.com відзначають перевагами Пилипця місцеву природу, гостинність жителів, можливість покататись на гірських велосипедах та пройтись горами пішки.
Сервіс пропонує мандрівникам у Пилипці три помешкання, хоча вибір тут набагато більший. Коливається вартість житла тут в межах 500 грн. за ніч, за більш комфортні умови доведеться розщедритись на 800-900 гривень.
Також у Міжгірському районі сервіс пропонує відвідати ще одне село – Синевирська Поляна, неподалік якого знаходиться знамените озеро Синевир. Сюди прогнозують зростання потоку туристів до кінця літа, адже зовсім недавно до місцини поклали свіжий асфальт. Раніше ж потенційних відпочивальників відлякувала практична відсутність під’їзду до озера.

Ужгород
Як одна із культурних столиць України Ужгород займає почесне місце серед туристів, які хочуть потішити себе спогляданням архітектури, спілкуванням із колоритними закарпатцями та цікавими подіями.

А ви вже були? Світовий сервіс бронювання житла визначив найпопулярніші місця відпочинку на Закарпатті - фото 2

Ужгородський замок, собори в центрі міста, набережна, пішохідний міст через річку Уж, площі міста – ось що, на думку користувачів Booking.com, варто побачити у місті. Набуває популярності серед приїжджих також фуд-туризм, адже важко не відмітити особливості місцевої кухні, де органічно переплелись власне закарпатські, угорські, словацькі, румунські, єврейські та інші традиції. А кав’ярні та кондитерські Ужгорода, на думку туристів, можуть сміливо конкурувати із львівськими.
Житло в місті сервіс пропонує на будь-який смак – від дешевших хостелів до готелів із віп-сервісом. Тому і вартість ночі перебування коливається від 90 гривень за ліжко у компанії ще кількох мандрівників до 3000-4000 тис. грн. за люксовий номер у одному з найкращих готелів Західної України.

Свалява
Гірські річки, санаторії з парками, гори, мінеральні джерела, свіже гірське повітря та смачна закарпатська і угорська кухня – ось далеко не повний список того, що змушує людей щороку приїздити до Сваляви.

А ви вже були? Світовий сервіс бронювання житла визначив найпопулярніші місця відпочинку на Закарпатті - фото 3
Для більшості мандрівників вона асоціюється з водою. Околиці міста багаті джерелами мінеральних вод типу "Боржомі". Де вода - там санаторії ("Поляна", "Сонячне Закарпаття", "Квітка полонини"). Недалеко від міста знаходяться розливи мінеральної води "Поляна" і "Лужанська".
Ціни у відпочинкових закладах, які пропонує Booking.com у Сваляві та навколо, щоправда, здаються високими на перший погляд (в середньому 700 грн. за ніч, житло з покращеними умовами – понад 1000 грн.). Проте, крім звичайного відпочинку, за ці гроші тут можна ще й оздоровитися.
Із пам’яток, які відзначили гості міста на сервісі бронювання, варто згадати церкву св. Михайла Чудотворця - шедевр української дерев'яної архітектури. Це досконалий зразок так званого лемківського стилю, який зберігся до цього часу.
Любителів полоскотати собі нерви Свалява приваблює давніми містичними легендами про вампірів, трансильванських князів та графів. Подейкують, що зародження вампірячого фольклору почалося саме тут, недалеко від Верецького перевалу, в місті із такою дивною назвою.

Мукачево
Замки Сент-Міклош та Чинадіївський, пішохідний туризм, пейзажі, прогулянки містом, історичний центр та архітектура – такі особливості Мукачеві виділили після його відвідування користувачі Booking.com. Крім традиційних для відвідування замків, відвідувачі полюбляють гуляти старовинною будівлею Закарпатського державного російського драматичного театру, Свято-миколаївським жіночим монастирем, греко-католицьким монастирем Святого Василя Великого, філією католицького монастиря Східного Вікаріата чоловічого домініканського ордена в Україні.

А ви вже були? Світовий сервіс бронювання житла визначив найпопулярніші місця відпочинку на Закарпатті - фото 4
Пік відвідувачів тут припадає, як правило, на зимовий період. Саме напередодні Старого Нового Року мукачівці проводять відомий далеко за межами області фестиваль "Червене вино". Проте чудово провести вихідні тут можна і влітку. Вартість відпочинку в Мукачеві впевнено можна назвати демократичною. Житло в Мукачеві пропонують на різний смак, із різним рівнем сервісу і цін. Серед закладів, які пропонує сервіс бронювання за відгуками користувачів, середні ціни коливаються в межах 300-400 гривень за ніч у готелях середнього класу. Житло із покращеним сервісом обійдеться в 900-1000 гривень і знаходиться, як правило, на природі за містом.

Солотвино
Солотвинські озера називають закарпатським "Мертвим морем". Кількість відвідувачів влітку тут зашкалює, адже чимало людей приїжджає сюди не тільки відпочити, а й підлікуватись від бронхіту, астми, алергії тощо.

А ви вже були? Світовий сервіс бронювання житла визначив найпопулярніші місця відпочинку на Закарпатті - фото 5

Як зазначають на сайті Booking.com користувачі, містечко асоціюється у них із спокоєм, релаксацією, природою та гостинністю місцевих жителів. Відвідати гостям тут варто Музей історії солекопалень, Городище (ІІ-І ст. до н.е.), Cтару солекопальню епохи Римської імперії (І-ІІ ст), місце виходу кам'яної солі на поверхню, солоне озеро "Кунігунда" - аналог Мертвого моря.
Вартість житла у приватному секторі Солотвина коливається в межах 300 гривень за ніч. З цю суму ви отримаєте кімнату у невеликій садибі, із мангалом на подвір’ї та виходом до озера чи басейну із солоною водою.

Шаян
Ще один "мінеральний" курорт Закарпаття, цього разу в Хустському районі. Саме тут розливають знамениту "Шаянську". Передусім село відоме своїм санаторієм. Проте тут можна не тільки підлікувати хвороби шлунку, а й непогано відпочити та розважитись.

А ви вже були? Світовий сервіс бронювання житла визначив найпопулярніші місця відпочинку на Закарпатті - фото 6

На території курорту працює чимало кафе, барів, ресторанів. Для примхливіших туристів організовуються екскурсії по туристичних місцях Закарпаття: історичним пам’ятникам, замкам, форелевому господарству. Недалеко від курорту знаходиться озеро, де можна покупатися, покататися на човні або катамарані.
Приїжджі цінять у Шаяні неймовірно гарну природу, неквапливість тутешнього життя, спокій, смачну кухню та чисте повітря.
Проживання у готелях та садибах курорту обійдеться в середньому у 400-500 гривень за добу для невибагливих мандрівників.

Берегово
Термальні води, басейни, вишукана кухня, історичний центр міста та архітектура. Досвідчені мандрівники Закарпаттям відразу можуть упізнати в цьому переліку місто з угорським колоритом – Берегово.

А ви вже були? Світовий сервіс бронювання житла визначив найпопулярніші місця відпочинку на Закарпатті - фото 7

Це місто безперечно заслуговує на прогулянку довжиною у вікенд. Тут можна оглянути архітектурні й історичні пам'ятки, спробувати страви угорської кухні в одному з багатьох ресторанів чи кафе. Місцеві термальні джерела, аналоги яких зустрічаються на Камчатці, Сахаліні, Ісландії та у Новій Зеландії, відомі далеко за межами Закарпаття. Температура води берегівського басейну-купальні ніколи не опускається нижче 36 градусів.
Берегово - це ще й місто виноробства. У кожній родині тут неодмінно є свої рецепти приготування вина. Причому кожен стверджує, що у нього вино найароматніше та найсмачніше. У місцевому історичному музеї, який знаходиться в колишньому палаці родини Бетлені, є навіть спеціальний відділ, присвячений виноробству. Тут можна дізнатися про історію виноробства Берегівщини та придбати оригінальні сувеніри у вигляді найрізноманітніших пляшок з вином, призначених для різних урочистостей. Там навіть є спеціальні заповіді для любителів вина.
Середня вартість житла за розцінками, представленими на сайті Booking.com, становить 500-550 гривень за добу. За ці кошти ви отримаєте простий, але оформлений зі смаком номер з усіма зручностями та сніданком. Розкошелившись на 1000 і більше гривень, можна поселитись серед природи в окремому вишуканому дерев’яному будиночку із терасою та обідньою зоною на відкритому повітрі.

Виноградів
Ще одним популярним закарпатським містечком, яке полюбляють відвідувати влітку, є Виноградів. Тут вже до кінця серпня заброньовано більше 40% житла!

А ви вже були? Світовий сервіс бронювання житла визначив найпопулярніші місця відпочинку на Закарпатті - фото 8

Гостинні люди, піші прогулянки містом, споглядання архітектури місцевих будівель, відвідування кав’ярень та клубів зробили це місто популярним серед користувачів сервісу бронювання житла Booking.com. Цінителям архітектури обов’язково сподобається Палац Перені посеред стародавнього парку, будівля Церкви Вознесіння у історичному центрі міста, Францисканський монастир, побудований у готичному стилі та реставрований вже у барокканському.
Як і більшість закарпатських міст, у яких туризм є пріоритетом, Виноградів є ще й оздоровницею. Тут основою санаторно-курортного лікування є місцеві мінеральні води трьох типів, які лікують нервову систему, дихальні шляхи та шлунок.
Житло у Виноградові обійдеться гостям міста приблизно у 500-550 гривень за добу. Хоча комфортніші умови у історичному центрі міста коштуватимуть чи не вдвічі дорожче.

Рахів
Рахів у приїжджих асоціюється із гірськими прогулянками та пішохідним туризмом. А ще самобутня гуцульська культура, неповторна кухня та колоритні фестивалі, які проходять тут наприкінці літа та початку осені. Найбільш відомі з них – "Гуцульська бриндза" та Міжнародний гуцульський фестиваль, який місто приймає вже вдруге.

А ви вже були? Світовий сервіс бронювання житла визначив найпопулярніші місця відпочинку на Закарпатті - фото 9
Любителям піших прогулянок в пригоді стануть екотуристичні маршрути, розроблені Карпатським біосферним заповідником. Близько до Рахова також знаходяться відомі туристичні курорти Драгобрат і Буковель. Тут можна насолодитись не тільки видом карпатських вершин, а й скупатись у гірських озерах, пополювати на гриби і ягоди та з комфортом відпочити у сауні чи спа.
Вартість житла у Рахові, за даними сервісу Booking.com, коливається від 80 до 500 грн. за добу. Найдешевше тут коштують місця у хостелі, який відкрився тільки цьогоріч та готелях поблизу центра міста. Додатковий комфорт обійдеться у 700-800 гривень за добу в апартаментах зі зручностями.

Карпати
Це село у Мукачівському районі потрапило до рейтингу передусім завдяки відомому Замку Шенборн із джерелом молодості та Скелі Кохання, з якої відкривається вид на простори гір Карпат та на саме село.

А ви вже були? Світовий сервіс бронювання житла визначив найпопулярніші місця відпочинку на Закарпатті - фото 10
Зважаючи на популярність Карпат, де особливу у весільний сезон буквально не проштовхнутись, житло тут слід бронювати заздалегідь. Вартість доби проживання у одному з небагатьох тутешніх готелів коливатиметься від 400 до 1000 гривень. Зате і можливостей для відпочинку тут більше. Попри споглядання неймовірної краси замку, тут можна відпочити і тілом, насолодившись спа, купанням у критому басейні, відвідуванням сауни чи фітнес-центру.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme