21 вересня: Як прийнято святкувати Різдво Богородиці - Малу Пречисту

У цей день у церковному календарі вшановується пам'ять Пресвятої Богородиці

21 вересня: Як прийнято святкувати Різдв…

21 вересня вшановується пам'ять Пресвятої Богородиці і відзначається день її народження. Згідно з переказами, 21 вересня в сім'ї Анни та Іоакима з'явилася дівчинка, яку назвали Марією. Про народження Богородиці практично нічого невідомо, хоча це свято належить до числа найголовніших за церковним календарем. Сказано, що Марія народилася в Єрусалимі, а раніше у її батьків дуже довго не було дітей, спроби зачати дитину були марними. Одного разу Іоаким пішов у пустелю для молитви, де йому з'явився ангел, який повідомив, що найближчим часом у них народиться донька. За дев’ять місяців Анна народила дівчинку.

Свято, присвячене народженню Марії, був встановлене у IV столітті. На Русі він отримло різні назви: Мала Пречиста, Осеніни, Оспожинки. У цей день проходило свято врожаю, яке зазвичай справляли протягом тижня і проводили час в іграх, піснях, зустрічах, бенкетах. Намагалися зустріти Осеніни біля води. Був поширений звичай, згідно з яким вранці жінки йшли до водойм з хлібом і сіллю, де виконували пісні на славу Богородиці, а потім розламували хліб на всіх присутніх людей, і кожна жінка відносила свій шматок хліба додому, щоб погодувати худобу.

Також була поширена традиція, коли родичі приходили в гості до молодят, щоб подивитися, як вони живуть. Молодій господині потрібно було обов'язково добре нагодувати гостей і подарувати  спеціально спечені для цього випадку круглі пироги. Господар повинен був показати інструменти, упряж, жито в коморах. Свято врожаю, відзначали кілька днів, іноді цілий тиждень. Воно вважалося кінцем літа. 

Оскільки в цей час починається Бабине Літо, 21 вересня часто називали "Другою зустріччю весни". Прийнято саме 21 вересня прибирати з пасік бджіл. Триває так званий Цибульний тиждень, коли слід не тільки прибирати цибулю, але і використовувати її для приготування різних страв. 

Прикмети 21 вересня:

Раннє опадання листя — до ранньої зими.

Якщо павутина лягає на рослини — до теплої погоди.

Червоне небо — до вітру та дощу.

Восени птахи летять низько — до холодної зими, високо — до теплої.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme