17 липня - свято трьох Андріїв, які визначають, що в серпні буде

Цього дня спостерігають, як наливаються хлібні колосся, порівнюють сходи озимого жита, вівса і гречки

17 липня - свято трьох Андріїв, які визн…

Кожен з трьох святих Андріїв заслуговує особливої подяки, кожен залишив помітний слід в церковній культурі.

Святитель Андрій, архієпископ Критський, народився в місті Дамаску в благочестивій християнській сім'ї. До семи років хлопчик був німий, але одного разу після причастя Святих Таємниць, почав говорити. В 14 років він прийняв чернечий постриг в обителі святого Сави в Єрусалимі. Обдарований, відомий своїм богоугодним життям, святий Андрій був зарахований до єрусалимського кліру, а в часи імператора Юстиніана II (правив з 685 по 695 р. і з 705 по 711 р. став архієпископом міста Гортини на острові Крит.

Святитель Андрій написав багато проповідей і богослужбових співів. Найвідоміший його твір - "Великий покаянний канон", що містить у своїх 9 піснях 250 тропарів і по цей час читається в дні Великого посту, на навечір'ях перших чотирьох днів посту і на утрені п'ятої седмиці. Точна дата кончини святителя Андрія невідома. Називають роки між 712 та 72-м.

Благовірний великий князь Андрій, син Юрія Долгорукого, народився в 1110 році. Він прославився як мудрий державний діяч і сміливий воїн. За полум'яну віру і любов до Бога і Божої Матері він названо Боголюбським. Коли батько його "сів у Києві", то сина посадив у себе під рукою, у Вишгороді. Андрій же не побажав залишатися там і в 1155 році, таємно взявши привезену з Греції чудотворну ікону Божої Матері, відправився в Суздаль. Але по дорозі коні встали, і подорожні змушені були розташуватися на нічліг. Вночі князю з'явилася Богородиця з наказом помістити святиню в місто Володимир, а на місці зупинки подорожніх збудувати монастир. 

В 1174 році проти великого князя Андрія склався боярський змову, і він був убитий.

Преподобний Андрій Рубльов, іконописець, твори якого відрізняються глибокою людяністю, піднесеної одухотвореністю образів, ідеєю згоди і гармонії, досконалістю художньої форми. На жаль, дати народження і смерті його точно не встановлені (1360-1370 - близько 1430), нічого невідомо про його родину, місце народження та початкових роках життя. Незадовго до своєї смерті Андрій за дорученням преподобного Никона працював з Данилом Чорним над настінним живописом і іконостасом в Троїцькому соборі Троїце-Сергієвої лаври. Для нього, "похвалу преподобному Сергію Радонезькому", і був Андрієм Рублевим написаний знаменитий шедевр - ікона "Трійця".

Канонізований Андрій Рубльов в 1988 році, у рік 1000-літня Хрещення Русі.

У минулі часи дивились, чи немає жовтого листя на деревах, якщо є, то осінь рано настане. Цей день визначав погоду 11 серпня: "Який Андрій - такий і Калинник (11 серпня)". Наші пращури у цей день спостерігали, як "грає місяць". Якщо його можна побачити при сході, то здається, нібито він перебігає з місця на місце, міняє свій колір і ховається в хмари. Така "гра" вказує на хороший урожай.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme