ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

11 цитат Ернеста Хемінгуея про війну та силу духу

Сьогодні виповнюється 54 роки із дня смерті видатного американського письменника та журналіста, лауреата Нобелівської премії з літератури Ернеста Хемінгуея
Depo.
2 липня 2015 11:00
ФОТО: depo.ua
11 цитат Ернеста Хемінгуея про війну та силу духу
11 цитат Ернеста Хемінгуея про війну та силу духу

Книги Хемінгуея люблять у всьому світі завдяки проникливості, глибокому психологізму та гуманістичній спрямованності. В багатьох романах сюжет розгортається у воєнних реаліях - герої намагаються не втратити душу у наджорстоких умовах.

Багато фрагментів із творів Хемінгуея актуальні для України, яку силоміць втягнули у збройне протистояння.

depo.ua пропонує підбірку знакових цитат від легендарного письменника про війну та силу людського духу.

"Перша панацея для країни, якою погано керують, - валютна інфляція, друга - війна; обидві несуть тимчасове процвітання, і обидві несуть остаточну загибель"

"Любити війну можуть тільки спекулянти, генерали, штабні і повії. Їм у воєнний час жилося як ніколи, і нажитися вони теж зуміли як ніколи"

"Будь-яке боягузтво починається з нелюбові"

"Я вважаю, що всі, хто наживається на війні, і хто сприяє її розпалюванню, повинні бути розстріляні в перший же день військових дій довіреними представниками чесних громадян своєї країни, яких вони посилають битися"

"Секрет успіху простий: ніколи не занепадайте духом. Ніколи не занепадайте духом. Ніколи не занепадайте духом на людях"

"Ми всі видихнулись. Весь секрет в тому, щоб не визнавати цього. Та країна, яка останньою зрозуміє, що вона видихнулася, виграє війну"

"Світ ламає кожного, але багато хто стає міцнішим на зламі"

"Немає нічого благородного в тому, щоб перевершити своїх побратимів. Справжнє досягнення - перевершити себе колишнього "

"Життя кожної людини закінчується однаково. Один від одного нас відрізняє тільки те, як саме ми живемо, і як саме ми помираємо"

"Кажуть, що у всіх нас закладені паростки того, що ми коли-небудь зробимо в житті, але мені завжди здавалося, що у тих, хто вміє жартувати, паростки ці прикриті кращим грунтом і щедріше удобрені"

"Не існує нічого безнадійного. Але буває так, що я не в силах надіятись"