Якими були Карпати у 1930-х: Чорно-білий погляд на Гуцульщину (ФОТО)

Зараз, коли українці відкривають для себе вітчизняних майстрів ХХ століття, саме час згадати і про Олександра Пежанського

Якими були Карпати у 1930-х: Чорно-білий…

Ім'я Олександра Пежанського (1892–1972) поки маловідоме: по-перше, історія української фотографії ще не написана, по-друге, більшу частину життя митець провів в еміграції, пише Depo.Закарпаття.

Зараз, коли українці відкривають для себе вітчизняних майстрів ХХ століття, саме час згадати і про Пежанського: його талановиті світлини говорять самі за себе. Представлені у спецпроекті Бібліотеки українського мистецтва світлини, створені у 1930-х роках в Галичині. Демонструють той ритм життя, якого вже нема.

Окрім фотографії, Олександр Пежанський займався архітектурою, малярством, музикою. Змогу побачити фотографії Пежанського маємо завдяки єдиній його доньці – Дарії Ярошевич (народилася у 1936 році), яка ініціювала видання альбому про батька (книжка вийшла у Львові у 1992 році).

Інформація та фото із сайту Бібліотеки українського мистецтва.

Дивіться також: Дивовижні краєвиди, невловимий горизонт, фантастичне надвечір'я та незабутні світанки на фото прикарпатського рятувальника Василя Фіцака.

Всі новини Ужгорода та Закарпаття сьогодні читайте на Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme