ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Прикарпатті, щоб ідентифікувати загиблого бійця, робитимуть ексгумацію тіла батька

Микола Самак із Косівського району вже понад рік числиться у списках зниклих безвісти
Depo.Прикарпаття
14 березня 2016 13:29
ФОТО: depo.ua

Як інформує Depo.Закарпаття з посиланням на "Вікна", хлопець служив у 80-ій аеромобільній бригаді, що базується у Львові. У січні 2015 року він зник. Із рідних у хлопця, якому на той час ще й не виповнилося 22-х років, залишилася лише сестра Надія.

Тіло, яке, як вважали, належить молодому прикарпатцю, рідні не впізнали. Відтак було прийняте рішення про необхідність проведення судово-медичної експертизи, внаслідок якої сподівалися встановити особу загиблого. До цього часу проведено 7-8 експертиз, усі варіанти можливих аналізів вичерпано, а достовірних результатів досі немає. Єдиним варіантом залишається ексгумація когось із рідних загиблого.

Оскільки потрібно особу чоловічої статі, мова про тіло батька, який похований на Косівщині понад 12 років тому. Після цього експерти візьмуть необхідні взірці тканин і зіставлять їх із тими, що належать загиблому учаснику АТО. Якщо ДНК відповідатиме, тіло хлопця ексгумують з Дніпропетровська і поховають біля батьків.

Процедура для чиновників нова, адже ніхто не був готовий до військового конфлікту, спричинених втрат і наслідків. Окрім юридичного аспекту, в цьому випадку є ще моральний – ексгумацію тіла, похованого священиком, необхідно провести з дозволу священнослужителів. Родичі звернулися до місцевого отця у селі Баня-Березів, але той не в змозі приймати такі рішення, дозвіл дає митрополит.

23-річний Микола Самак загинув в АТО у січні минулого року.

Більше про життя Прикарпаття та Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття