ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Москаль попереджає про соціальний вибух у Мукачеві

Голова Закарпатської ОДА відвідав у Мукачеві три професійно-технічні навчальні заклади, які міська рада відмовляється фінансувати
Depo.Прикарпаття
3 лютого 2016 10:42
ФОТО: depo.ua
Москаль попереджає про соціальний вибух у Мукачеві
Москаль попереджає про соціальний вибух у Мукачеві

Разом зі своїм заступником Олександром Петіком Москаль зустрівся з керівництвом та колективом навчальних закладів, оглянув майстерні й поспілкувався з учнями "Мукачівського центру професійно-технічної освіти" (це єдиний ПТНЗ в місті, який не закритий на карантин чи канікули), інформують Depo.Закарпаття у прес-службі Закарпатської ОДА.

"Мета моєї поїздки - заспокоїти колективи навчальних закладів, які за січень не отримали ні копійки, - повідомляє Москаль. - Працівники залишилися без зарплати, а учні без стипендії. На жаль, проблему в Мукачеві поки так і не вирішено. Якщо в інших містах обласного підпорядкування, у тому числі бідніших за Мукачево, міськради виділили необхідні кошти, то тут усе залишається по-старому. Мені така позиція абсолютно незрозуміла. По-перше, необхідні гроші в Мукачеві є, вільний залишок коштів міського бюджету на початок року становить 48,9 мільйонів гривень. А, по-друге, треба врахувати, що в цих закладах учаться не професорські діти, а вихідці з простих, а також неповних чи неблагополучних сімей. Дітям призначена невелика стипендія (для звичайних учнів - трохи більше 300, а для дітей-сиріт - близько 900 гривень), яку вони не отримують", - зазначив голова ОДА.

Крім того, персонал не отримує зарплату, а навчальні заклади не мають можливості розраховуватися за комунальні платежі. За словами Москаля, вони не можуть задіяти навіть кошти від власної господарської діяльності, тому що міськрада не підготувала кошториси і держказначейство не може відкрити рахунки. До відключень тепла й світла поки не дійшло, оскільки поставникам направлені гарантійні листи, однак довго так тривати не може.

"Закон "Про Держбюджет" треба або змінювати в частині фінансування профтехосвіти, або виконувати. Так само, як його виконали Ужгород, Хуст і Берегово. В іншому разі зволікання з фінансуванням професійно-технічних закладів у Мукачеві призведе до соціального вибуху", – заявляє Москаль.

Більше про життя Прикарпаття та Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття