ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Франківські вузи причетні до переправи нелегалів, - міграційна служба

Майже половина іноземців, запрошених на навчання до Івано-Франківська, не прибувають до університетів
Depo.Прикарпаття
9 лютого 2016 16:02
ФОТО: depo.ua

Про це 9 лютого на засіданні комісії облради з питань захисту прав людини і законності сказав Сергій Саїв, начальник управління Державної міграційної служби в Івано-Франківській області, пише Depo.Закарпаття з посиланням на Галка.

Він повідомив, що цього року Університет нафти й газу видав 485 запрошень на навчання іноземцям. З них 193 прибули і зараховані на навчання, 23 – перейшли в інші виші, а 263 – не навчаються. Подібна ситуація в медичному університеті – з 277 запрошених студентів 140 не прибули на навчання. Тим не менш, усі студенти перетнули український кордон.

"Проблема у тому, що навчальні заклади іноземні студенти в’їжджають за запрошеннями приватних фірм. Університетам потрібно припинити співпрацю з цими приватними структурами", – сказав Саїв.

За його словами, відповідальність за документування і депортацію нелегалів згодом лягає на державу, веде до бюджетних витрат.

Він назвав діяльність таких фірм узаконеним каналом переправи нелегалів. Ця практика існує по всій Україні. Припинити її можливо на законодавчому рівні.

Перший проректор Університету нафти й газу Федір Козак повідомив, що восени 2014 року у виші відмовилися від послуг однієї з таких організацій.

Більше про життя Прикарпаття та Закарпаття читайте на Depo.Закарпаття