Чому 2 версня треба нагодувати чоловіка і зробити його задоволеним

2 вересня вранці вирушали до церкви, щоб помолитися до Самуїла

Чому 2 версня треба нагодувати чоловіка…

2 вересня - Самойлін день - день пам'яті пророка Самуїла, який вважався захисником і покровителем усіх селян і знедолених людей. Вранці вирушали до церкви, щоб помолитися до Самуїла і попросити у нього гарної погоди.

У церкві 2 вересня вшановують пам'ять пророка Самуїла ("почутого Богом"). Відомо, що Самуїл з'явився на світ, коли люди ще не вірили в Бога і поклонялися ідолам. Завданням Самуїла було настанова народу на шлях істинний. Зробити це було досить складно, оскільки в той час при владі перебував первосвященик Ілля. Зовсім скоро на ізраїльтян напали племена філістимлян, який захопили найвідомішу святиню - Ковчег Нового Завіту. Але Самуїл тут же закликав одноплемінників до покаяння, знайшов слова для того щоб надихнути їх боротися за свою свободу. Вважається, що саме після цього почалося відродження народу. Зовсім скоро Самуїл став верховним суддею і правив дуже мудро. Однак, коли він постарів, люди злякалися, що після смерті Самуїла знову почнеться анархія. Саме тому, вони звернулися до Самуїла з проханням призначити правителя, який стане його наступником. Самуїл помолився Богу, і той велів зробити так, як просять люди, але попередив, що це спричинить за собою нещастя. Тоді Самуїл призначив своїм наступником Саула.

На Русі Самуїл вважався заступником чоловіків. Тому 2 вересня вшановували представників сильної статі. Важливо було приготувати багато смачних страв, щоб господар будинку наївся і залишився задоволений частуванням. До речі, оскільки 2 вересня з'являлася велика кількість грибів, то їх часто можна було побачити на столі. Особливою популярністю в народі користувався смажену картоплю з грибами.

Цей день був повністю присвячений бурякам, в народі говорили, що "свекольніца — дівкам невільниця", оскільки за традицією робота з прибирання цього овоча була чисто дівочою — ні чоловіки, ні жінки не підходили до бурякових грядох. Робота ця була важкою, але вважалося, що чим нижче кланяєшся грядці, тим більше вона дає дівчині здоров’я. Говорили: "Хочеш рум’яне личко та красу не втратити — треба свекольніці сподобатися".

Прикмети 2 вересня:

Якщо у кротів нори виходять на північ — зима буде тепла.
Польові миші перебираються ближче до села — до холодної зими.

Все новости Ужгорода и Закарпатья читайте на Depo.ua
 

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme