Чому 2 листопада треба полагодити паркан і згадати про вовків

Цього дня відправлялися до церкви для того, щоб поставити свічку святому Артемію

Чому 2 листопада треба полагодити паркан…

2 листопада вшановується пам'ять святого Артемія, який жив у IV столітті і відомий як християнський святий. Переказ свідчить, що сам Артемій спочатку був воєначальником під час правління імператора Костянтина Великого. Старанною службою він заслужив посаду намісника Єгипту. Незабаром після смерті імператора до влади прийшов Юліан Відступник, який ініціював сильні гоніння відносно прихильників християнської віри. Артемій, у свою чергу, виступив з критикою цієї політики, за що був заарештований і підданий численним мукам. Однак Артемій навіть при сильних знущаннях не став відкидати свою віру і був обезголовлений. 

Зазвичай селяни вранці 2 листопада відправлялися до церкви для того, щоб поставити свічку святому Артемію і попросити у нього зцілення від грижі. Потім поверталися додому і приступали до своїх повсякденних обов'язків. Треба було обов’язково полагодити огорожу і ворота у дворі. Дуже важливо було 2 листопада зміцнити огорожі саме перед настанням холодів, оскільки взимку до житла приходили вовки з найближчого лісу, що було дуже небезпечним.

У народі існувало повір'я: дитину, яка народилася 2 листопада, захищає мати-вовчиця. Тому, і говорили, що така людина буде близькою до лісових звірів. Прийнято 2 листопада було квасити капусту.

Народні прикмети на 2 листопада:

Вовки голосно виють навколо села - за прикметами, чекай різкого похолодання в найближчі дні

Сніг випав на суху землю - скоро буде тепла погода

Якщо людина народилася 2 листопада, то талісманом є перли. Іменинник, за народними віруваннями, буде наділений здатністю розуміти мову птахів і звірів

Гучне виття вовків чується - за прикметами, чекай голоду

Модрина скинула голки 2 листопада - скоро випаде сніг і залишиться лежати до весни

На деревах 2 листопада видно іній - рік буде неврожайним

Вовк дорогу перебіг - чекай нещастя

Якщо побудувати в цей день міцний і міцний паркан, то весь рік сім'я буде жити багато, оскільки вважалося, що через дірки в паркані щастя і багатство витікає.

Все новости Ужгорода и Закарпатья читайте на Depo.ua
 

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme